Reklama

Reklama

Formuła 1. Zmarł Carlos Reutemann, były kierowca i polityk

W wieku 79 lat odszedł Carlos Reutemann, były kierowca Formuły 1 - informuje BBC Sport. Po zakończeniu kariery był on też zaangażowany w politykę w swojej ojczyźnie, Argentynie.

Carlos Reutemann był aktywnym kierowcą w latach 70. i 80. Swój debiut w wyścigach Formuły 1 zaliczył w 1972 roku, będąc wówczas związanym z ekipą Brabham. Był jednym z trzech kierowców w historii, którzy zdobyli pole position w swoim debiucie - co więcej uczynił to przed własną publicznością, w trakcie Grand Prix Argentyny.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Carlos Reutemann niemal zdobył mistrzostwo 40 lat temu

Na przestrzeni swojej - trwającej dekadę - kariery wygrał 12 Grand Prix, reprezentując cztery zespoły - wspomniany Brabham, Ferrari, Lotus i Williams. W 1981 roku był bardzo bliski zdobycia mistrzostwa - w klasyfikacji końcowej kierowców wyprzedził go wówczas jedynie Brazylijczyk Nelson Piquet.

Reklama

Po przejściu na sportową emeryturę Reutemann zajął się polityką krajową. Dwukrotnie pełnił funkcję gubernatora swojej ojczystej prowincji, Santa Fe. Od końca 2003 roku aż do swojej śmierci zasiadał w argentyńskim senacie.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Williams żegna byłego kierowcę

Jak napisano o nim w serwisie BBC Sport w kontekście jego kariery w F1, "był on znany jako wielki talent, ale też jako enigmatyczny charakter".

"Ze smutkiem przyjęliśmy wieści o odejściu naszego byłego kierowcy, Carlosa Reutemanna, zwycięzcy trzech Grand Prix dla Williamsa w trakcie swojej kariery. W tym trudnym czasie myślimy o jego rodzinie i przyjaciołach" - napisano na oficjalnym twitterowym profilu Williams Racing.

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: Formuła 1 | Carlos Reutemann

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje