Reklama

Reklama

Formuła 1. Jest zgoda zespołów na 22 wyścigi w sezonie

​Zespoły Formuły 1 zgodziły się na poszerzenie przyszłorocznego kalendarza startów z 21 do rekordowych 22 eliminacji - poinformował szef Mercedesa Toto Wolff. Do uzgodnień doszło w sobotę, dzień przed Grand Prix Węgier na torze Hungaroring.

O zgodę na zwiększenie liczby startów do 10 zespołów wystąpiła zarządzająca Formułą 1 firma Liberty Media.

- W zasadzie zgodziliśmy się na 22. wyścig. Musimy pozwolić robić Liberty ich interesy, aby Formuła się rozwijała. Jeśli są w stanie przyciągnąć promotorów, to trzeba ich wspierać - powiedział Wolff.

Dodał, że według zespołów nie powinno się natomiast zmieniać przepisów technicznych, w tym zwiększać liczby dopuszczalnych silników. Problemem może być za to logistyka, ponieważ nie jest pewne, czy jeden zespół serwisowy poradzi sobie z taką liczbą startów. 

Reklama

Liberty Media w sezonie 2020 chce włączyć do kalendarza wyścigi w Holandii i Wietnamie. Prawdopodobnie wypadnie za to GP Niemiec.

Kilka dni wcześniej Reuters poinformował, ze Liberty Media chciałaby zorganizować nawet 24 wyścigi w 2021 roku.

Najnowsze wiadomości o Robercie Kubicy!

Inauguracja tegorocznego sezonu F1 nastąpiła 17 marca w Melbourne, gdy kierowcy walczyli o Grand Prix Australii. Zakończy się dopiero 1 grudnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w GP Abu Zabi.

W niedzielę odbędzie się wyścig o Grand Prix Węgier, 12. runda mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes), który wyprzedza o 41 punktów kolegę z zespołu Fina Valtteriego Bottasa. Jeden punkt zdobył jak do tej pory Robert Kubica (Williams).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL