Reklama

Reklama

F1. Lewis Hamilton podpisał roczny kontrakt z Mercedesem-AMG

Mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton pozostanie w dotychczasowym zespole Mercedesa-AMG na kolejny sezon. Brytyjczyk podpisał nową umowę i w dziewiątym sezonie z rzędu pojedzie w bolidzie przygotowywanym przez ekipę z Brackley.

Negocjacje w sprawie startu Lewisa Hamiltona w nowym sezonie w barwach Mercedesa-AMG trwały długo, ale zakończyły się sukcesem. Szczegółów finansowych porozumienia nie ujawniono, wiadomo jednak, że będzie obowiązywać przez kolejny sezon.

Reklama

Na temat przyszłości Hamiltona w zespole Mercedesa, a także w ogóle w Formule 1, powstało kilka teorii. Przedłużające się pertraktacje podsycały plotki. Jednym z punktów kontraktu jest współpraca Hamiltona z Mercedesem-AMG nad stworzeniem fundacji na rzecz poprawy wszystkich aspektów różnorodności w sporcie motorowym."Jestem podekscytowany perspektywą nowego, dziewiątego już sezonu z moimi kolegami z Mercedesa. Nasz zespół już dokonał niesamowitych rzeczy i nie możemy doczekać się dalszych sukcesów. Będziemy dążyć do ciągłego doskonalenia osiągnięć na torze i działań poza nim" - brzmi oficjalne oświadczenie siedmiokrotnego mistrza świata.

Hamilton zadebiutował w F1 w 2007 roku. Tytuł mistrza świata zdobył siedmiokrotnie, wyrównując osiągnięcie legendarnego Niemca Michaela Schumachera. Brytyjczyk jest samodzielnym rekordzistą m.in. pod względem liczby wygranych wyścigów - 95 czy wywalczonych pole positions - 98. W całej dotychczasowej karierze wystartował w rywalizacji o Grand Prix 266 razy.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!


MR


Dowiedz się więcej na temat: Lewis Hamilton | Mercedes-AMG | Formuła 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje