Liga holenderska - 5. kolejka Eredivisie: PEC Zwolle - PSV Eindhoven 0-3 (0-3)

W meczu 5. kolejki holenderskiej Eredivisie, który rozegrany został 18 października, drużyna Zwolle przegrała z PSV 0-3 (0-3). Starcie odbyło się na MAC³PARK Stadion.

D. Malen 39'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka PSV wygrała aż 17 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSV w dziewiątej minucie spotkania, gdy Mario Goetze strzelił pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka PSV, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie wynik na 0-2 podwyższył Cody Gakpo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Philipp Max.

W 30. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Trzeba było trochę poczekać, aby Donyell Malen wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV, strzelając kolejnego gola w 39. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Cody Gakpo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dean Huiberts ze Zwolle. Była to 43. minuta pojedynku. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Drugą połowę drużyna Zwolle rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rezę Ghoochannejhad, Destana Bajselmaniego weszli Slobodan Tedić, Mustafa Saymak. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brama van Polena ze Zwolle, a w 61. minucie Pabla Rosaria z drużyny przeciwnej.

W 63. minucie Clint Leemans zastąpił Mike van Duinena. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Ibrahimowi Sangarému z zespołu gości.

Yvon Landry Mvogo
46′ Destan Bajselmani
Denzel Justus Morris Dumfries
Sam Kersten
Timo Baumgartl
57′ Bram van Polen
Olivier Maxime Boscagli
Sai van Wermeskerken
Philipp Martin Max
Jesper Drost
Mario Goetze  9′ 67′
43′ 73′ Dean Huiberts
Pablo Paulino Rosario61′ 90′
Yuta Nakayama
Cody Mathès Gakpo  18′
63′ Clint Leemans
Ibrahim Sangaré86′ 87′
30′ (k.) 46′ Reza Ghoochannejhad
Adrian Fein87′
73′ Eliano Reijnders
Jorrit Hendrix90′
46′ Mustafa Saymak
Mohamed Amine Ihattaren67′
Thomas van den Belt
Chukwunonso Tristan Madueke67′
46′ Slobodan Tedić
Joël Mohammed Ramzan Piroe90′
63′ Mike van Duinen

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Zwolle w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.