• 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (33 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (33 pkt.)

RB Lipsk - FC Augsburg 2-1 w 21. kolejce Bundesligi

RB Lipsko pokonał FC Augsburg 2-1 (2-0) w ramach 21. kolejki Bundesligi. W ekipie gości pełne jednostki meczowe rozegrali bramkarz Rafał Gikiewicz i pomocnik Robert Gumny. Gikiewicz obronił nawet rzut karny, ale wyszedł z bramki zbyt szybko i sędzia nakazał powtórzenie "jedenastki".

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Mecz rozpoczynał się przy temperaturze sięgającej -10 stopni Celsjusza. Za faworyta uchodziła ekipa RB, która mogła pochwalić się szeregiem fantastycznych statystyk, które przyczyniły się do pozycji wicelidera ekipy z Lipska.

Już w piątej minucie, "chrzest bojowy" przeszedł Rafał Gikiewicz, który obronił strzał wymierzony w prawe okienko z rzutu wolnego. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Dani Olmo, który najczęściej niepokoił polskiego golkipera.

Robert Gumny w 15. minucie ambitnie pobiegł do końcowej linii za piłką i dograł w pole karne, ale nikt nie dołączył do tej akcji ofensywnej. Po 30. minutach Gumny był zawodnikiem, który rozwinął największa prędkość ze wszystkich uczestników meczu.

Cały szereg wydarzeń miał miejsce w 35. minucie. Sędzia podyktował rzut karny, po tym jak faulowany był zawodnik próbujący dobijać odbity przez Gikiewicza strzał. Sędzia zarządził "jedenastkę", którą wykonywał Olmo, ale Gikiewicz obronił jego strzał.

Arbiter zarządził powtórkę, bo "Giki" wyszedł za szybko z linii bramkowej. W drugiej próbie Olmo nie dał już szans bramkarzowi, uderzył mocno i do boku. Chwilę wcześniej Gikiewicz został ukarany żółtą kartką, za zbyt gwałtowną reakcję w stosunku do decyzji sędziego.

Pięć minut później było już 2-0. Christopher Nkunku wbił futbolówkę do pustej bramki, po koronkowym rozegraniu Youssufa Poulsena. Minięty podaniem został Gikiewicz i po pierwszej połowie "Byki" prowadziły pewnie 2-0.

Komfortowa przewaga ekipy z Lipska przetrwała do 77. minuty. Wówczas rzut karny podyktowany na korzyść Augsburga wykorzystał Daniel Caligiuri i mecz nabrał rumieńców. Od tego momentu można było mieć wrażenie, że obie strony interesowała już tylko ofensywa.

RB prawie zdobył trzecią bramkę, w czym swój udział miałby Gikiewicz. Polak wyszedł niepotrzebnie do narożnika pola karnego, został przelobowany, ale piłka tocząca się już w stronę bramki trafiła w słupek.

Po drugiej stronie boiska w 90. minucie w środek bramki uderzył Gumny. Już w dodatkowym czasie gry w polu karnym RB Lipsk powstało ogromne zamieszanie po rzucie rożnym. Ostatecznie jednak wynik pozostał bez zmian.

Rafał Gikiewicz34′
41′ Lukas Klostermann
Robert Gumny
Marcel Halstenberg
Reece Oxford3′
61′ Vilmos Tamás Orban
Marek Suchy28′ 79′
64′ Nordi Mukiele Mulere
Mads Pedersen
85′ Amadou Haidara
Jeffrey Gouweleeuw22′
 38′ (k.) 76′ Daniel Olmo Carvajal
Daniel Caligiuri  77′ (k.)
José Ángel Esmoris Tasende
Tobias Strobl79′
64′ Kevin Kampl
László Benes63′ 63′
 43′ Christopher Nkunku
Carlos Gruezo71′
Yussuf Yurary Poulsen
André Hahn
Josep Martínez Riera
Tomasz Koubek
64′ Ibrahima Konaté
Raphael Framberger
Dayotchanculle Upamecano
Tim Civeja
64′ 72′ Tyler Adams
Rani Khedira71′
76′ Marcel Sabitzer
Michael Gregoritsch
85′ Alexander Soerloth

RB Lipsk - FC Augsburg 2-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Dani Olmo (38 - rzut karny), 2-0 Christopher Nkunku (43), 2-1 Daniel Caligiuri (77 - rzut karny)

Składy:

RB Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Orban, Halstenberg - Mukiele, Haidara, Kampl, Angelino - Olmo, Nkunku - Poulsen

FC Augsburg: Gikiewicz - Oxford, Gouweleeuw, Suchy - Gumny, Strobl, Gruezo, Pedersen - Caligiuri, Benes - Hahn