Reklama

Reklama

Tyson Fury zapowiedział, że kończy karierę

Tyson Fury na Twitterze poinformował, że nie będzie dłużej starać się o brytyjską licencję bokserską. Oznacza to, że więcej nie zobaczymy go w ringu.

Fury dał do zrozumienia, że w podjęciu decyzji pomogła mu Brytyjska Rada Kontroli Boksu. 29-letni bokser nie przegrał żadnego z 25 pojedynków na zawodowym ringu.

Reklama

W walce z ukraińską legendą wywalczył pasy federacji IBF, WBA, WBO oraz IBO. Od tamtej pory nie pojawił się na ringu, mimo że dwukrotnie miało dojść do rewanżu. Za pierwszym razem Brytyjczyk wycofał się, zgłaszając kontuzję. Za drugim pojedynek został anulowany, bo w organizmie Fury'ego znaleziono kokainę.  

"Długo zastanawiałem się nad powrotem do boksu, ale po tym jak zostałem potraktowany, zdecydowałem się nie odnawiać licencji. Nie dziękuję" - napisał na Twitterze.

W zeszłym roku Fury już raz rezygnował z kariery. Wówczas poinformował, że walczy z depresją. W marcu zmienił zdanie i zasygnalizował, że chciałby wrócić do boksu. Mówiono nawet, że w 2018 roku dojdzie do walki z innym Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. 

Dowiedz się więcej na temat: Tyson Fury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje