Reklama

Reklama

Shawn Porter znokautował Paula Malignaggiego

Niedoceniany Shawn Porter (24-0-1, 15 KO) zdemolował Paula Malignaggiego (33-6, 7 KO) na gali w Waszyngtonie. "Magik" nie miał żadnych odpowiedzi na ataki agresywnego i niesamowicie dynamicznego mistrza, który szukał nokautu od samego początku i już w drugiej rundzie zaczął przełamywać "Magika".

Pretendent był wyraźnie zamroczony także w trzeciej odsłonie, a w czwartej dwukrotnie padał na deski i przyjął kilka straszliwych ciosów, po których osunął się bezwładnie przy linach, a sędzia Sam Williams słusznie przerwał walkę bez liczenia.

"Nie chcę podejmować pochopnych decyzji w emocjach. Powiedziałem mu, żeby stał się wielkim mistrzem, bo mam nadzieję, że nie przegrałem dziś ze średniakiem, tylko z wielkim pięściarzem. Możliwe, że to koniec, ale poczekam aż emocje opadną" - mówił w wywiadzie załamany 33-letni Malignaggi.

Porter obronił tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze półśredniej po raz pierwszy. Dawny sparingpartner Pacquiao walczył znakomicie, a co najważniejsze - w jego atakach był widoczny jasno nakreślony plan, a nie zwykły chaos, który widywaliśmy wcześniej. 26-letni Shawn potwierdził tym samym, że wciąż się rozwija i zwycięstwo nad Devonem Alexandrem (25-2, 14 KO) nie było dziełem przypadku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama