Reklama

Reklama

MP w boksie - powtórka ubiegłorocznego finału w wadze lekkiej

Podobnie jak przed rokiem w Kaliszu, broniący tytułu Dawid Michelus (Kontra Elbląg) spotka się z Mateuszem Polskim (Róża Karlino) w finale wagi lekkiej (60 kg) mistrzostw Polski w boksie. Turniej odbywa się w Szczecinie.

Tak jak Michelus, szansę na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu mają Dawid Jagodziński (49 kg), Kazimierz Łęgowski (64 kg), Mateusz Tryc (81 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). Wszyscy w tym sezonie występowali w lidze zawodowej World Series of Boxing w barwach Rafako Hussars Poland.

Reklama

W sobotnich finałach najciekawiej zapowiadają się walki w kategoriach lekkiej oraz ciężkiej (91 kg). Rywalem Jakubowskiego będzie Michał Olaś, który dwie z trzech dotychczasowych potyczek wygrał przed czasem. W przeszłości pięściarz z Warszawy triumfował w WSB z drużyną Dolce&Gabbana Milano Thunder (obecnie pod nazwą Italia Thunder).

W wadze superciężkiej (+91 kg) o złoto powalczą były młodzieżowy wicemistrz świata Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka) i Mateusz Figiel (Hetman Białystok). Brązowy medal zdobył m.in. potężnie zbudowany Michał Wasiak (SAKO Gdynia), który wcześniej uprawiał lekkoatletykę, a konkretnie rzucał dyskiem; rywalizował m.in. z Piotrem Małachowskim. Wasiak stoczył dopiero kilka pojedynków, ale mimo braku ringowego doświadczenia pokonał dwóch rywali w 86. MP, w tym faworyzowanego Rogera Hryniuka (Cristal Białystok).

Wyniki półfinałów 86. MP w boksie:

49 kg:

Jakub Słomiński (Wda Świecie) - Daniel Tarka (Tygrys Elbląg) 3:0

Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz) - Mariusz Koch (RKS Łódź) 3:0

52 kg

Maciej Jóźwik (Skorpion Szczecin) - Przemysław Jańczuk (Akademia Walki Warszawa) TKO 2r.

Tomasz Karyś (RUSHH Kielce) - Krzysztof Rydyński (Olimp Szczecin) 3:0

56 kg

Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) - Adrian Kowal (Olimp Lublin) 3:0

Tomasz Resól (Skorpion Szczecin) - Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka) 2:1

60 kg:

Dawid Michelus (Kontra Elbląg) - Radomir Obruśniak (Róża Karlino) 3:0

Mateusz Polski (Róża Karlino) - Tomasz Smerdel (Olimp Lublin) 3:0

64 kg:

Daniel Adamiec (RUSHH Kielce) - Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki) 3:0

Kazimierz Łęgowski (Bokser Chojnice) - Sebastian Konsek (RMKS Rybnik) TKO 1r.

69 kg

Mateusz Kostecki (Desant Kraków) - Tomasz Kot (RUSHH Kielce) 2:1

Przemysław Zyśk (Victoria Ostrołęka) - Maksymilian Gibadło (Budo Krosno) 3:0

75 kg:

Bartosz Gołębiewski (DKB Dzierżoniów) - Szymon Hamerski (Zawisza Bydgoszcz) 2:1

Kamil Gardzielik (Copacabana Konin) - Paweł Rumiński (Legia Fight Club Warszawa) 3:0

81 kg

Mateusz Tryc (Hetman Białystok) - Łukasz Stanioch (Skorpion Szczecin) 3:0

Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) - Jordan Kuliński (Start Włocławek) 3:0

91 kg

Michał Olaś (Legia Fight Club Warszawa) - Bartłomiej Krasuski (Broń Radom) 3:0

Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) - Krystian Kawalerski (Olimp Szczecin) 3:0

+91 kg:

Mateusz Figiel (Hetman Białystok) - Marcin Śnitko (Tygrys Elbląg) 3:0

Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka) - Michał Wasiak (SAKO Gdynia) 3:0

Dowiedz się więcej na temat: boks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje