Reklama

Reklama

Danny Garcia znokautował Erika Moralesa

Zgodnie z oczekiwaniami Danny Garcia (25-0, 16 KO) obronił tytuły mistrza świata federacji WBA i WBC oraz magazynu The Ring w wadze junior półśredniej."Swift" całkowicie zdominował fizycznie legendarnego przeciwnika. Erik Morales (52-9, 36 KO) był po prostu znacznie mniejszy, za bardzo rozbity i zwyczajnie za stary dla 24-letniego championa, który w czwartej rundzie zakończył walkę kapitalnym kontrującym lewym sierpem.

Morales zaczął bardzo pasywnie i po kilkudziesięciu sekundach zdawało się, że pierwszą rundę odda bez walki, ale stary lis cierpliwie czekał i swoimi celnymi ciosami kilka razy zaskoczył młodego mistrza. Aktywniejszy Garcia starał się odpowiedzieć lewym sierpem i ciosami na korpus, ale trafiał dość rzadko.

Silniejszy fizycznie "Swift" próbował narzucić meksykańskiej legendzie swoje warunki, ale Erik na to nie pozwolił i przy kilku okazjach trafiał swoimi kombinacjami. Trzecie starcie było znacznie lepsze w wykonaniu Garcii. Jego potężne bomby na korpus robiły wrażenie, a w samej końcówce "El Terrible" przyjął piekielny prawy, ale cudem go ustał i zdołał przetrwać do gongu, choć był wyraźnie zamroczony.

Reklama

Morales wyszedł do czwartej rundy ostrożny, ale nadział się na doskonały lewy sierpowy, który ściął go z nóg. Meksykański twardziel mógł chyba powstać, ale jego narożnik uznał, że nie ma to sensu i pojedynek został przerwany.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje