Reklama

Reklama

Boks. Dirrell z Davisem w eliminatorze WBC

Rośnie stawka zaplanowanej na 27 lutego potyczki Anthony'ego Dirrella (33-2-1, 24 KO) z Kyrone'em Davisem (15-2, 6 KO). Lepszy z tej dwójki zostanie ogłoszony obowiązkowym pretendentem do pasa WBC kategorii super średniej.

Dirrell już dwukrotnie zasiadał na tronie World Boxing Council w limicie 76,2 kilograma. Za drugim razem zdobył go w kontrowersyjnych okolicznościach w lutym 2019, pokonując po technicznej decyzji Avni Yildirima, stracił go jednak siedem miesięcy później po laniu z rąk Davida Benavideza. Potem długo pauzował.

Reklama

Amerykanin wraca po dziewiętnastu miesiącach i jeśli pokona mało znanego rodaka, który tak naprawdę nie wygrał dotąd żadnej poważnej walki, znów zostanie uznany za challengera.

- Czuję się znakomicie, obóz był bardzo mocny i dobrze jest w końcu wrócić na ring w tym dziwnym czasie. Tym występem chcę dać mocny i wyraźny sygnał innym, spodziewajcie się nokautu z mojej strony - zapowiada Dirrell.

Przypomnijmy, że tego samego dnia, czyli za dziesięć dni, zasiadający na tronie WBC Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO) spotka się z narzucanym przez federację, wspomnianym już Avni Yildirimem (21-2, 12 KO).

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Dirrell | Kyrone Davis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje