Reklama

Reklama

Therese Johaug powalczy o kwalifikację olimpijską do Tokio

Mistrzyni świata w biegach narciarskich ponownie chce sprawdzić się w lekkoatletyce. Therese Johaug ma zamiar wystartować na dystansie 10 000 metrów. Tym razem jej cel jest naprawdę wysoki. Norweżka powalczy o minimów olimpijskie do Tokio.

Therese Johaug już udowodniła, że jest dobra nie tylko w biegach narciarskich, ale również w lekkoatletyce. Mistrzyni świata z Oberstdorfu na swoim koncie ma przecież tytuł mistrzyni Norwegii w biegu na dystansie 10 000 metrów.

Norweżka postanowiła ponownie wrócić do biegania, ale tym razem jej cel jest zdecydowanie wyższy. Johaug chce bowiem na tym samym dystansie, na którym wywalczyła mistrzowski medal, powalczyć o minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Johaug pojedzie na letnie igrzyska?

"Pojawiła się okazja, która może okazać się jedyną [...], więc chcę spróbować. Minima olimpijskie to cel. Chcemy mieć coś do osiągnięcia" - przyznała biegaczka dla telewizji NRK.

Reklama

W najbliższą sobotę Therese Johaug zmierzy się z Karoline Bjerkeli Groevdal już w najbliższą sobotę.

Najmocniejsza rywalka Johaug może pochwalić się świetnym rekordem życiowym na 10 000 metrów - 31.14,07. 31.40,69 to z kolei najlepszy wynik w wykonaniu utytułowanej biegaczki narciarskiej.

AReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL