David Kobylik zagra w Polonii Bytom

We wtorek podpis na umowie z Polonią Bytom złożył czeski pomocnik David Kobylik. 29-latek to doświadczony piłkarz. Ma za sobą grę między innymi w Arminii Bielefeld, a ostatnio występował w drużynie mistrza Słowacji, MSK Żylina.

Przedstawiamy krótki wywiad z Davidem, którego udzielił oficjalnej stronie internetowej Polonii Bytom tuż po podpisaniu kontraktu.

Reklama

Jak to się stało, że trafiłeś do Polonii Bytom?

Zawdzięczam to mojemu menadżerowi. Polonia szukała pomocnika, dostałem propozycję gry tutaj i długo się nie zastanawiałem.

Miałeś przyjemność grać w europejskich pucharach, pamiętasz tamten okres?

Tak, tego się nie zapomina. Debiutowałem wtedy w rozgrywkach Pucharu UEFA, było to w barwach Sigmy Ołomuniec. W lidze zajęliśmy 10 miejsce ale mecze z zagranicznymi rywalami to było cenne doświadczenie.

Czego oczekujesz od gry w Polonii Bytom?

Mówi to chyba każdy zawodnik, po prostu chcę grać. Chcę na treningach udowodnić swoją przydatność do zespołu i mam nadzieję, że tym wywalczę sobie miejsce w składzie.

Jesteś gotowy, jeżeli trener tak zdecyduje, zagrać już w meczu z Wisłą?

Jak najbardziej, przed przyjściem tutaj cały czas trenowałem i nie narzekam na zaległości.

Znasz któregoś z zagranicznych zawodników Polonii?

Tak, znam kilku chłopaków, głównie Lukasa Killara, bo podobnie jak ja pochodzi z Czech. Mam nadzieję, że wkomponuję się szybko w zespół i będę przydatny trenerowi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje