Reklama

Reklama

Ekstraliga żużlowa: Polonia - Unibax 37:53

Żużlowcy Polonii Bydgoszcz przegrali przed własną publicznością z Unibaksem Toruń 37:53 w zaległym meczu ekstraligi.

83. derby Pomorza były pełne emocji, ale tylko na trybunach. Co prawda pierwsze dwa wyścigi zakończyły się remisem, ale w dalszej części zawodów dominowali torunianie. Wygrali po raz siódmy w tym sezonie i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Chłodno został przywitany przez bydgoskich kibiców pochodzący z grodu nad Brdą Tomasz Gollob, który startuje teraz w barwach Unibaksu.

Reklama

Pojedynek derbowy rozpoczął się od wyrównanej walki pomiędzy żużlowcami obu zespołów. Zarówno w biegu pierwszym jak i młodzieżowym po równym starcie całej czwórki o wyniku decydował pierwszy łuk. Trzy punkty do mety dowieźli w nich Chris Holder i Kamil Pulczyński. Więcej walki było w kolejnych wyścigach, które dzięki dobrej postawie Golloba (raz pojechał w ramach zastępstwa zawodnika) po 4:2 wygrali torunianie.

W dalszej części zawodów goście tylko powiększali przewagę. Do świetnie jeżdżących liderów dołączyli Kamil Brzozowski i Paweł Przedpełski. Trzy kolejne biegi Unibaks wygrał podwójnie i po drugiej serii startów przewaga wynosiła do 16 punktów (29:13).

Bydgoszczanie wyraźnie nie mogli odnaleźć się tego dnia na własnym torze. W dziesiątym wyścigu, po tym jak zgasł pod taśmą motocykl Aleksandra Łoktajewa, jego mechanicy nie zdążyli podstawić zapasowego i zawodnik został wykluczony.

Pierwszą wygraną indywidualną i zarazem zespołową żużlowcy składywęgla.pl Polonii odnieśli w 12. biegu. Zaciętą walkę o trzy punkty stoczył Łoktajew z Holderem, a o jeden Curyło z Przedpełskim. Lepsi w swoich parach byli gospodarze i wygrali 4:2. Chwilę później po defekcie Golloba tuż po starcie, podwójną wygraną na Miedzińskim przywieźli Greg Hancock i Hans Andersen.

Zespoły w wyścigach nominowanych podzieliły się zwycięstwami. Najpierw szans Łoktajewowi i Buczkowskiemu nie dali Miedziński i Pulczyński, a na koniec pojedynku, po drugim defekcie Golloba tego dnia zwyciężył Hancock przed Holderem. Trzeci był Andersen, Polonia wygrała 4:2, ale cały mecz zakończył się zwycięstwem Unibaksu 53:37.

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz - Unibax Toruń 37:53

składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz: Greg Hancock 10 (1,1,2,3,3), Aleksanr Łoktajew 6 (2,0,w,3,1), Hans Andersen 6 (0,1,2,2,1), Krzysztof Buczkowski 5 (2,0,1,2,0), Szymon Woźniak 4 (2,0,2), Mateusz Szczepaniak 3 (2,0,1,0), Mikołaj Curyło 3 (1,1,1).

Unibax Toruń: Chris Holder 16 (3,3,3,3,2,2), Adrian Miedziński 13 (1,2,3,3,1,3), Tomasz Gollob 12 (3,3,3,3,d,d), Kamil Pulczyński 7 (3,1,0,1,2), Kamil Brzozowski 3 (0,2,0,1,-), Paweł Przedpełski 2 (0,2,0), Darcy Ward - zastępstwo zawodnika.

Najlepszy czas dnia: Chris Holder - 63,13 s w pierwszym wyścigu. Sędzia: Leszek Demski (Ostrów Wielkopolski). Widzów 9 000.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje