Reklama

Reklama

PŚ w short-tracku. Maliszewska trzecia na 1000 m

Natalia Maliszewska zajęła w Dordrechcie trzecie miejsce na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku. Zwyciężyła Koreanka Lee Yu-Bin, a druga była Chinka Zhang Chutong. To pierwsze podium 24-letniej Polki na tym dystansie.

Maliszewska jest złotą i brązową medalistką mistrzostw Europy i wicemistrzynią świata, a także triumfatorką Pucharu Świata, ale wszystkie te sukcesy osiągała na dystansie o połowę krótszym.

Na 1000 m nigdy nie udało jej się zająć lokaty wyższej niż piąta. Dokonała tego w Ałmatach oraz w Dreźnie w sezonie 2018/19. Polka ma też w dorobku brąz mistrzostw Europy w sztafecie.

W sobotę przez kilkaset metrów jechała na ostatniej lub przedostatniej pozycji, ale w końcówce przypuściła atak. Wyprzedziła dwie z czterech finałowych rywalek i odniosła największy sukces na tym dystansie.

Reklama

Kamila Stormowska i Nicole Mazur odpadły w ćwierćfinałach i zostały sklasyfikowane, odpowiednio, na 16. i 20. pozycji.

W sobotę odbyła się również rywalizacja na 1500 m, w której Polki nie odegrały większej roli. Magdalena Zych (29. miejsce) i Gabriela Topolska (40.) odpadły w eliminacjach. Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting.

W sztafecie mieszanej 2000 m oraz kobiecej 3000 i męskiej 5000 Polacy odpadli po pierwszych wyścigach.

W rywalizacji mężczyzn na 1000 m najlepszym z Polaków był Anikiej, który odpadł w ćwierćfinale i zajął 19. miejsce. Pozostali - Kuczyński (36.) i Paweł Adamski (37.) zatrzymali się na eliminacjach. Triumfował Koreańczyk Kim Dagyeom.

Jeszcze słabiej biało-czerwonym poszło na 1500 m - Karol Nieścier był 45., a Szymon Wilczyk 52. Zwyciężył inny Koreańczyk Park Ji-Won.

W niedzielę w Holandii odbędzie się rywalizacja m.in. na 500 m kobiet i mężczyzn oraz po raz drugi na 1000 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje