Reklama

Reklama

Polscy panczeniści trenowali na Majorce

W okrojonym składzie kadra polskich łyżwiarzy szybkich trenowała na Majorce. Pecha miała Luiza Złotkowska, która zanotowała wypadek w czasie jazdy na rowerze. Skończyło się na otarciach naskórka, ale sprzęt nadawał się do kasacji.

- Straciłam panowanie nad kierownicą, było po deszczu i na zakręcie upadłam, a rower uderzył w murek zabezpieczający szosę. Ja mam zawsze szczęście, więc skończyło się tylko na otarciu naskórka. Z drugiej strony była... przepaść. Rower niestety nie nadawał się do dalszej jazdy i do końca pobytu poruszałam się przede wszystkim na nogach, chociaż strasznie lubię jeździć na rowerze - powiedziała srebrna medalistka mistrzostw świata w rywalizacji drużynowej.

Jak przyznała, hiszpańską wyspę o tej porze roku kolarze niemal opanowali.

Reklama

- Tak wielu nie spotkałam w życiu, chyba, że na jakimś wyścigu. Chcąc podziwiać fantastyczne widoki, które cieszyły oczy, a byłam na Majorce pierwszy raz, wynajęłam samochód - dodała.

Oprócz niej na Majorce, przeprowadzając trening siłowy i biegając, przebywali: Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Jan Szymański i Artur Waś.

W domu z rodziną pozostali Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Roland Cieślak, którzy musieli zaopiekować się swoimi pociechami.

Na zgrupowanie nie pojechał też lider męskiej reprezentacji, zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2012/13 na 1500 m oraz brązowy medalista MŚ w drużynie Zbigniew Bródka, który odrabia zaległości zawodowe, studiując w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

15 maja, po badaniach kontrolnych, kadra kobiet (Złotkowska, Czerwonka, Woźniak oraz Bachleda-Curuś) szlifować będzie formę przed sezonem olimpijskim w Zakopanem, natomiast mężczyźni (Bródka, Szymański, Cieślak i Artur Nogal) - w Spale. 16 czerwca zawodnicy przyjadą ponownie do Spały, a zawodniczki do stolicy polskich Tatr.

W połowie maja przygotowania do sezonu w Akademii Łyżwiarskiej w niemieckim Inzell rozpoczną Artur Waś i Maciej Biega, a w Holandii - Konrad Niedźwiedzki.

Cała kadra spotka się tam 13 lipca, by wspólnie zacząć trenować na lodzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL