Reklama

Reklama

Konrad Niedźwiedzki wystąpi w finale MŚ w łyżwiarskim wieloboju

Konrad Niedźwiedzki zajął drugie miejsce w wyścigu na 1500 m i awansował na piątą pozycję po trzech konkurencjach wielobojowych mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Berlinie. Na swoim koronnym dystansie przegrał tylko z Norwegiem Sverre Lunde Pedersenem.

Polak w sobotę zajął trzecie miejsce na 500 m, a później był 14. na dystansie 10-krotnie dłuższym. Druga pozycja na 1500 m wystarczyła nie tylko, by awansować do finałowej ósemki, która będzie walczyć na 10 000 m, ale i przesunąć się w "generalce" z 11. na piątą lokatę.

Czwarty był na 1500 m Jan Szymański, a ósmy mistrz olimpijski na tym dystansie Zbigniew Bródka. Obaj zakończyli już rywalizację na, odpowiednio, 11. i 12. pozycji.

Przed biegiem na 10000 m prowadzi broniący tytułu Holender Sven Kramer, który zmierza po ósmy złoty medal w karierze. Od 2007 roku, kiedy triumfował po raz pierwszy w tej imprezie, tylko dwa razy nie stanął na najwyższym stopniu podium. Jego dorobek uzupełniają dwa brązy. Na 1500 m był trzeci.

Reklama

Kobiety czekają w niedzielę wyścigi na 1500 i 5000 m, ale ten ostatni już z udziałem czołowej ósemki. Najlepsza z Polek na półmetku zmagań jest Natalia Czerwonka, która plasuje się na 13. miejscu. Prowadzi Czeszka Martina Sablikova. Trzykrotna mistrzyni świata, która w Berlinie broni tytułu, minimalnie wyprzedza pięciokrotną triumfatorkę imprezy Holenderkę Ireen Wuest. Od 2009 roku te łyżwiarki dzielą między sobą złote medale.

Wyniki niedzielnych konkurencji:

mężczyźni

1500 m

 1. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia)      1.46,24

 2. Konrad Niedźwiedzki (Polska)          1.46,84

 3. Sven Kramer (Holandia)                1.47,05

 4. Jan Szymański (Polska)                1.47,34

...

 8. Zbigniew Bródka (Polska)              1.47,74


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy