Reklama

Reklama

Rozpoczyna się LOTTO Junior Tennis Cup

Od środy (17 lipca) do piątku (19 lipca) na kortach SKT w Sopocie, ośmiu najlepszych polskich juniorów będzie walczyć o zwycięstwo w turnieju Super Masters LOTTO Junior Tennis Cup. Nagrodami dla najlepszych będą stypendia ufundowane przez LOTTO oraz możliwość gry w pokazowym meczu deblowym, w którym swój udział zapowiedzieli: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

Kto, gdzie i kiedy - podstawowe założenia turnieju

W turnieju weźmie udział 8 najlepszych polskich tenisistów z roczników 1995 i 1996: Kamil Gajewski, Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Jan Zieliński, Piotr Łomacki, Szymon Walków, Adrian Kowalski, Maksymilian Raupuk. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie czteroosobowe grupy, w ramach których rozegrają mecze w systemie każdy z każdym.

Reklama

Po dwóch najlepszych zawodników z  poszczególnych grup awansuje do półfinałów, które będą rozgrywane w czwartek (18.07) w godzinach wieczornych. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się w finale turnieju, który odbędzie się w piątek (19.07), o godzinie 15.00.  Wcześniej, o godzinie 13.00 zostanie rozegrany mecz o trzecie miejsce. Wszystkie mecze będą rozgrywane na kortach SKT w Sopocie, przy ulicy Ceynowy 5/7. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Możliwość gry z Mistrzami i stypendia finansowe - nagrody dla najlepszych młodych tenisistów

Dla najlepszych zawodników właściciel marki LOTTO ufundował stypendia w wysokości 9 000 zł dla zwycięzcy turnieju, 6 000 zł dla zdobywcy drugiego miejsca, oraz 4 800 zł za trzecie miejsce.

Ponadto dwóch najlepszych zawodników turnieju zostanie zaproszonych do rozegrania pokazowego meczu  deblowego, w którym ich tenisowymi partnerami będą czołowi polscy tenisiści - goście turnieju. Swój udział w imprezie zapowiedzieli: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

Gwiazdy polskiego tenisa, na kortach SKT - plan imprez towarzyszących

Turniejowi towarzyszył będzie szereg imprez dodatkowych, w których udział wezmą najlepsi Polscy tenisiści. Zawodnicy pojawią się na kortach SKT o godzinie 17.00. i poprowadzą zajęcia serwisu dla młodych tenisistów oraz będą rozdawać autografy. Na godzinę 18.00 planowane jest oficjalne podsumowanie turnieju i wręczenie nagród najlepszym zawodnikom przez przedstawicieli organizatorów i głównych partnerów imprezy: Prezydenta Miasta Sopotu - Jacka Karnowskiego, Prezesa Polskiego Związku Tenisowego - Wojciecha Suskiego oraz Prezesa Totalizatora Sportowego - Wojciecha Szpila.

O godzinie 18.20 zostanie rozegrany pokazowy mecz z udziałem finalistów turnieju LOTTO Junior Tennis Cup oraz najlepszych polskich zawodników. Na godzinę 19.15 zaplanowana została konferencja prasowa.

- Cieszy mnie, że przy naszym wsparciu młodzi sportowcy mogą uczyć się od najlepszych i osiągać sukcesy - powiedział, Wojciech Szpil, Prezes Totalizatora Sportowego. - Żeby im w tym pomóc stworzyliśmy program Uczeń i Mistrz, który pomaga młodym ludziom realizować ich pasję przy wsparciu autorytetów z dziedziny sportu i kultury. Wierzymy, że dzięki temu ich talenty będą rozwijać się jeszcze piękniej i szybciej - dodał Prezes Szpil.

Programy Uczeń-Mistrz realizowane przy wsparciu LOTTO

Rozgrywany na kortach SKT turniej to nie jedyna impreza, w której marka LOTTO umożliwia młodym polskim sportowcom kontakt z ich Mistrzami - doświadczonym zawodnikami, którzy osiągnęli już w sporcie duże sukcesy. W maju 2013 roku dzięki wsparciu Totalizatora Sportowego utworzony został LOTTO Team, w skład, którego weszli: doświadczeni zawodnicy: Krzysztof Hołowczyc, Jarosław Kazberuk i Waldemar Marszałek oraz uczący się od nich młodzi sportowcy: Martin Kaczmarski, Robin Szustkowski i Bartłomiej Marszałek. Natomiast w lipcu 2013 roku Fundacja LOTTO Milion Marzeń rozpoczyna realizację programu "Kumulacja Aktywności", dzięki niemu byli mistrzowie sportu otrzymają granty na realizację kilkumiesięcznych cykli zajęć adresowanych do uczniów gimnazjów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje