Reklama

Reklama

Radek Sztepanek został trenerem Novaka Djokovicia

Czech Radek Sztepanek dopiero co zakończył tenisową karierę, a już został trenerem i to nie byle kogo, bo samego Novaka Djokovicia.

39-letni Czech będzie w sztabie szkoleniowym Serba współpracował z Amerykaninem Andre Agassim.

Djoković o swojej decyzji poinformował w relacji live prowadzonej na Instagramie.

"Jestem bardzo podekscytowany tym, że zacznę nowy sezon z nowym trenerem. Jesteśmy gotowi na to, by dokonać wielkich rzeczy" - zaznaczył były lider światowego rankingu.

Miniony sezon zakończył przedwcześnie już w lipcu ze względu na problemy z prawym łokciem. W pierwszej połowie roku wygrał tylko dwa turnieje, a ze względu na długą przerwę spadł na 12. miejsce na liście ATP. Kibicom ma się zaprezentować pod koniec grudnia w pokazowej imprezie w Abu Zabi.

Reklama

Rok temu Serb zakończył trzyletnią współpracę z Niemcem Borisem Beckerem. W maju rozstał się z resztą swojego dotychczasowego sztabu, w tym ze Słowakiem Marianem Vajdą, z którym pracował od 2007 roku. Podczas Rolanda Garrosa i Wimbledonu jego doradcą był Andre Agassi. Słynny Amerykanin w przyszłym roku ma być na stałe trenerem Serba i będzie współpracował ze Sztepankiem.

Czech dwa tygodnie temu zakończył karierę tenisisty po 21 latach występów, tłumacząc się względami zdrowotnymi. Największe triumfy święcił w grze podwójnej. Między 1999 a 2015 rokiem odniósł w niej 18 turniejowych zwycięstw (w tym dwa wielkoszlemowe). Zdobył także Puchar Davisa w 2012 i 2013 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy