Reklama

Reklama

Anastazja Szoszyna zawieszona za doping

Anastazja Szoszyna może zapomnieć w najbliższym czasie o rozwijaniu swojej tenisowej kariery. Polska tenisistka została zdyskwalifikowana przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) za stosowanie dopingu na cztery lata.

W organizmie Polki ukraińskiego pochodzenia odnaleziono stanozolol. Ta nielegalna substancja stosowana jest w celu lepszego i szybszego zbudowania masy mięśniowej. Od 2015 roku jego stosowanie jest oficjalnie uznawane za doping. 

Polska tenisistka zdyskwalifikowana na cztery lata

Próbkę moczu pobrano od Szoszyny podczas turnieju ITF w Stambule w październiku 2020 roku. Od tego czasu trwał proces zawodniczki, która nie przyznawała się do świadomego stosowania substancji. Jej zdaniem zabroniony środek musiał dostać się do jej organizmu podczas kontaktu seksualnego. Tożsamość partnera tenisistki nie została jednak ujawniona w końcowym raporcie federacji ze względu na to, że mężczyzna... był w tym czasie żonaty.

Reklama

Linia obrony Polki nie zyskała jednak aprobaty w oczach trybunału wydającego wyrok i do rywalizacji na korcie będzie mogła powrócić 26 października 2024 roku, a więc równo cztery lata od pobrania próbki. Zawodniczka będzie mieć wtedy 27 lat.

Czytaj więcej na Polsatsport.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL