Reklama

Reklama

Śnieg nie przeszkodzi w rozegraniu MP w skokach narciarskich

Śniegu nie zabraknie i skoczkowie narciarscy będą mogli rozdzielić medale mistrzostw Polski 22 i 23 marca na obiekcie w Wiśle Malince.

Wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz zapewnił w poniedziałek, że śniegu jest wystarczająco dużo, a synoptycy prognozują jeszcze opady.

- Dziś mogę powiedzieć, że zawody odbędą się na 99 proc. Na skoczni leży 30 cm ubitego śniegu. Mamy zmagazynowany jego zapas. Korzystamy też z nocnych mrozów i dośnieżamy obiekt. Dodatkowo synoptycy zapowiadają opady śniegu. Może go spaść 15 cm. To powinno wystarczyć. Tym bardziej że wypracowaliśmy skuteczne metody chemicznego utwardzania pokrywy śniegu - powiedział Wąsowicz.

Wiceprezes dodał, że dobre warunki utrzymują się jednak tylko w Wiśle. Z tego powodu PZN zrezygnował z rozegrania planowanego na 22 marca championatu na skoczni normalnej w Szczyrku Skalitem.

Reklama

W Wiśle na starcie stanie polska czołówka. - To mistrzostwa kraju i nieobecność można usprawiedliwić jedynie kontuzją lub chorobą - powiedział wiceprezes PZN.

Rok temu na Wielkiej Krokwi w Zakopanym zwyciężył Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) przed Andrzejem Stękałą (AZS/SMS Zakopane) i Piotrem Żyłą (WSS Wisła). W rywalizacji drużynowej złotego medalu będzie bronił AZS Zakopane.

Program mistrzostw Polski:

wtorek, 22 marca

10.30 - trening

15.30 - kwalifikacje

17.00 - I seria konkursu indywidualnego

środa, 23 marca

12.30 - seria próbna

13.45 - I seria konkursu drużynowego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama