Reklama

Reklama

MP w skokach narciarskich: ciężarówki dowiozły śnieg do Wisły

To jeszcze nie koniec sezonu w skokach narciarskich. Dziś i jutro na skoczni w Wiśle-Malince zostaną rozegrane mistrzostwa Polski.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz zapewnia, że obiekt jest dobrze przygotowany, a dodatkowo postanowiono przywieźć z wyższych partii gór kilka ciężarówek białego puchu, by skocznia prezentowała się jeszcze lepiej.

Kibice mają zapewniony bezpłatny wstęp na oba konkursy. Obiekt w Wiśle-Malince przez cały czas tętni życiem. W ostatnich dniach, także w poniedziałek rano, na skoczni odbywały się treningi z udziałem polskich skoczków. Później organizatorzy MP zajęli się ostatnimi kosmetycznymi poprawkami, a na zeskok wjechało kilka ciężarówek ze śniegiem.

Reklama

- Na skoczni panują dobre warunki, mamy dużo śniegu. Dodatkowo dziś przywieźliśmy z gór kilka ciężarówek z trochę bielszym śniegiem, aby zeskok wyglądał jeszcze lepiej - informuje Wąsowicz.

Dzisiaj odbędzie się konkurs indywidualny. Jury zawodów podjęło dziś decyzję o wprowadzeniu małej zmiany do programu - zamiast porannego treningu wolnego odbędzie się najpierw seria treningowa o godzinie 15:00, a później o 16:00 seria próbna. Konkurs zgodnie z planem rozpocznie się o 17:00.  Środowe zawody drużynowe pozostają bez zmian - seria próbna o 12:30, a pierwsza seria konkursowa o godz. 13:45.

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Kamil Stoch, który przed rokiem na Wielkiej Krokwi stanął na podium krajowego czempionatu wraz z Andrzejem Stękałą i Piotrem Żyłą. W konkursie drużynowym złota bronić będzie pierwszy zespół klubu AZS Zakopane (Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny oraz Andrzej Stękała), który zdecydowanie wyprzedził klub WSS Wisła i TS Wisła Zakopane.

Oba konkursy pokaże telewizja TVP Sport. Transmisja z zawodów indywidualnych rozpocznie się dziś o godzinie 16:45, a z konkursu drużynowego jutro o godzinie 13:35. W środę  po ceremonii wręczenia medali odbędzie się także specjalna uroczystość - podziękowanie trenerowi Łukaszowi Kruczkowi za wieloletnią pracę w Kadrze Narodowej PZN.

Program zawodów:

wtorek - indywidualny konkurs skoków

15:00 - seria treningowa

16:00 - seria próbna

17:00 - 1. seria konkursowa   

środa - drużynowy konkurs skoków

12:30 - seria próbna

13:45 - 1. seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL