Reklama

Reklama

Cztery konkursy w Planicy, w czwartek połączony z kwalifikacjami

W czwartek na mamucim obiekcie w słoweńskiej Planicy odbędzie się pierwszy z czterech kończących sezon konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. "Kryształową Kulę" już wcześniej zapewnił sobie reprezentant gospodarzy Peter Prevc.

Słoweniec, który w sezonie odniósł już 13 zwycięstw i w niedzielę odbierze główne trofeum przed własną publicznością, nie kryje, że jego celem jest jeszcze choć jedna wygrana. Po to, aby poprawić osiągnięcie Austriaka Gregora Schlierenzauera, który w edycji PŚ 2008/09 także wygrał 13 zawodów pucharowych.

Prevc jest rekordzistą skoczni Letalnica - 20 marca 2015 roku w konkursie Pucharu Świata, pierwszym po modernizacji obiektu, uzyskał 248,5 m.

W tym roku w Planicy zaplanowane są cztery konkursy - trzy indywidualne (czwartek, piątek i niedziela) oraz jeden drużynowy w sobotę. Pierwszy już w czwartek, za odwołane zawody w Titisee-Neustadt. Jego pierwsza seria będzie traktowana jako kwalifikacja do zawodów piątkowych.

Reklama

Do startu w Planicy trener Łukasz Kruczek powołał tych samych zawodników, którzy wystąpili w Titisee-Neustadt. W kadrze, obok zajmującego 21. miejsce w PŚ Kamila Stocha, są: Stefan Hula (25. miejsce), Dawid Kubacki (29.), Maciej Kot (32.), Andrzej Stękała (34.), Piotr Żyła (35.) i Bartłomiej Kłusek.

Finałowe zawody sezonu będą pożegnaniem z kadrą jej szkoleniowca, który po ośmiu latach pracy rezygnuje z funkcji.

Początek pierwszej serii o 10. Godzinę wcześniej zaplanowany jest oficjalny trening.

Program zawodów w Planicy:

czwartek 17 marca:

  9.00 - oficjalny trening

 10.00 - pierwsza seria konkursowa będąca jednocześnie kwalifikacją do piątkowych zawodów    

piątek 18 marca:

 14.15 - seria próbna

 15.15 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

sobota 19 marca:

  9.00 - seria próbna

 10.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela 20 marca:

  9.00 - seria próbna

 10.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama