Reklama

Reklama

PGE Skra Bełchatów od krok od półfinału MP

Jedno zwycięstwo dzieli siatkarzy PGE Skry Bełchatów od awansu do półfinału mistrzostw Polski. W pierwszym meczu play off obrońcy tytułu wygrali 3:0 na wyjeździe z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle i w sobotę we własnej hali chcą przypieczętować awans.

- W Bełchatowie chcemy potwierdzić, że jesteśmy drużyną lepszą i mam nadzieję, że będzie tu tylko jeden mecz. ZAKSA na pewno jednak nie złoży broni. Będą grać najlepiej jak potrafią, bo nie mają nic do stracenia - powiedział środkowy PGE Skry Karol Kłos.

Dodał, że w pierwszym spotkaniu ogromny wpływ na wynik miał wysoki poziom koncentracji, jaki zespół z Bełchatowa utrzymywał od początku do końca spotkania. Zdaniem innego środkowego PGE Skry - Andrzeja Wrony - kluczowe znaczenie miała też zagrywka.

- W tym sezonie w pojedynkach z ZAKS-ą wysoko wygrywała ta drużyna, która trafiała więcej zagrywką. Tak było w rundzie zasadniczej i teraz w pierwszym meczu play off, który skończył się w trzech setach - powiedział Wrona.

Reklama

Podkreślił jednak, że zwycięstwo w hali rywala nie daje jeszcze awansu.

- Jeszcze nic nie mamy. Musimy być do końca skoncentrowani, bo przy tak wyrównanych drużynach chwila nieuwagi i można się obudzić poza play off. Jesteśmy nastawieni na ciężką walkę i na to, że w sobotę będzie to jeszcze trudniejsze spotkanie niż w ubiegłym tygodniu - powiedział Wrona.

Przed pierwszym meczem z ZAKS-ą kilku zawodników PGE Skry walczyło z infekcjami. Zdaniem Wrony te kłopoty już się jednak skończyły.

- Mieliśmy problemy zdrowotne, ale wszystko wraca na dobrą drogę - zapewnił Wrona.

Pojedynek PGE Skry z Zaksą w bełchatowskiej hali Energia rozpocznie się w sobotę o g. 17.30. Na tym etapie rozgrywek zespoły walczą do dwóch zwycięstw.

Jeśli mecz zakończy się wygraną gości, to pojedynek decydujący o awansie odbędzie się w niedzielę w Bełchatowie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy