• 6 .Lazio Rzym (64 pkt.)
  • 7 .AS Roma (55 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (53 pkt.)

Serie A. Kamil Glik tym razem na tarczy

Benevento przegrało 0-1 z Sassuolo na zamknięcie 30. kolejki Serie A. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie w ekipie gospodarzy. Jedyna bramka padła po samobójczym strzale Federico Barby.

F. Barba 45' (samob.)

Benevento nigdy jeszcze nie zaznało smaku zwycięstwa w konfrontacji z Sassuolo. W dotychczasowych potyczkach, łącznie z dzisiejszą, tylko raz padł remis, a pięciokrotnie górą była ekipa z regionu Emilia-Romania.

Tym razem zespół z Kamilem Glikiem w składzie również nie uchodził za faworyta. I było to widać od początku spotkania - boiskowa inicjatywa należała zdecydowanie do gości. Ich wysiłki przyniosły jednak pożądany skutek dopiero tuż przed przerwą.

Federico Barba pogrąża Benevento

Szarżę lewym skrzydłem przypuścił wówczas Jeremie Boga, wpadł dynamicznie w "szesnastkę" i z linii bocznej pola bramkowego zagrał do środka. A tam z kilku metrów piłkę do siatki wepchnął... obrońca Benevento - Federico Barba.

Jednym z dwóch defensorów, którzy nie zdołali w porę zablokować dośrodkowania, był Glik.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Po zmianie stron trener gospodarzy, Filippo Inzaghi, dosyć szybko dokonał pięciu zmian. Na kwadrans przed końcem nie miał już żadnego pola manewru. Roszady na niewiele się jednak zdały. Jego wybrańcy nie zdołali wyrównać i mogli nawet przegrać wyżej, ale w 68. minucie Boga z dogodnej pozycji trafił tylko w poprzeczkę.

Benevento broni się w tym sezonie przed spadkiem. Dystans beniaminka od pierwszej lokaty oznaczającej degradację wynosi obecnie osiem punktów.

Andrea Consigli
55′ 64′ Alessandro Tuia
Mert Müldür77′
45′ (samob.) Federico Barba
Francesco Magnanelli64′ 69′
56′ Perparim Hetemaj
Filip Djuricić82′
Riccardo Improta
Jeremie Boga
58′ 64′ Pasquale Schiattarella
Manuel Locatelli
76′ Adolfo Julián Gaich
Maxime Lopez69′
56′ Marco Sau
Vlad Iulian Chiriches82′
56′ 84′ Gaetano Letizia
Rogério Oliveira da Silva77′
Bryan Dabo
Federico Peluso
Andrés Felipe Tello Muñoz
Jeremy Toljan77′
64′ Benito Nicolas Viola
Mehdi Bourabia
64′ Gianluca Caprari
Pedro Mba Obiang Avomo69′
Giuseppe Di Serio
Lukasz Haraslin69′
76′ Falque Silva Iago
Isaac Karamoko
Roberto Insigne
Brain Oddei
56′ Gianluca Lapadula