Reklama

Reklama

Ryan Lochte kłamał, teraz nie ma sponsora

Zajmująca się produkcją strojów pływackich firma Speedo, która była sponsorem Ryana Lochte, zerwała współpracę z Amerykaninem. Dwa dni wcześniej 32-letni zawodnik przeprosił za zmyśloną opowieść o napadzie podczas igrzysk w Rio de Janeiro.

"Nie możemy zignorować zachowania sprzecznego z wartościami, na których od dawna bazujemy" - napisali przedstawiciele Speedo na Twitterze.

Firma zapowiedziała także, że 50 tys. dolarów, które miał otrzymać pływak, przeznaczy na wsparcie fundacji Save The Children. Pieniądze mają trafić do dzieci z Brazylii.

Do rzekomego rozboju (w tym kradzieży m.in. portfeli i kart kredytowych) miało dojść 14 sierpnia, gdy Lochte i trzej inni amerykańscy pływacy wracali taksówką z nocnej imprezy. Napadu mieli dokonać ludzie przebrani w mundury policyjne. W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że wersje Lochtego i jednego z jego kolegów nie są spójne, a wydarzenie zarejestrowały kamery bezpieczeństwa. W rzeczywistości sportowcy brali udział w incydencie na jednej ze stacji benzynowych. Mieli tam spowodować zniszczenia w toalecie, po tym gdy wdali się w awanturę z ochroniarzami.

Reklama

Gdy kłamstwo wyszło na jaw, Lochte zamieścił na portalu społecznościowym przeprosiny. 12-krotny medalista olimpijski próbował się usprawiedliwiać.

"Chcę przeprosić za to, że nie byłem ostrożniejszy i uczciwszy przy relacjonowaniu wydarzeń tamtego dnia oraz za to, że odciągnąłem uwagę od wielu sportowców, którzy spełniali wówczas marzenia, biorąc udział w igrzyskach. To traumatyczne przeżycie - być późno z przyjaciółmi w obcym kraju, zmagając się z barierą językową i mając przed sobą obcego człowieka z wycelowaną w siebie bronią oraz domagającego się pieniędzy, jeśli chcesz odjechać. Powinienem być bardziej odpowiedzialny co do sposobu, w jaki podszedłem do tej sprawy" - napisał 18-krotny mistrz świata.

W wywiadzie udzielonym w sobotę brazylijskiej telewizji "Globo TV" przekonywał jednak, że nie kłamał w zeznaniach.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski powołał komisję dyscyplinarną do zbadania sprawy. Przyjrzenie się temu incydentowi zapowiedziała także amerykańska federacja pływacka.

Dowiedz się więcej na temat: Ryan Lochte | Rio 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje