Reklama

Reklama

PHL. GKS Katowice ograł lidera w 45. kolejce

GKS Katowice pokonał na własnym lodowisku lidera GKS Tychy 5-3 w meczu 45. kolejki PHL. W tym sezonie w meczach pomiędzy tymi zespołami zawsze wygrywali gospodarze.

Katowiczanie prowadzili po 24 minutach 3-0, kiedy łupem bramkowym podzielili się Tuukka Rajamaeki, Kamil Paszek i Patryk Wajda.

Reklama

W 26. minucie do siatki trafił Christian Mroczkowski, ale jeszcze w drugiej tercji dwie kolejne bramki dla gospodarzy zdobył Patryk Krężołek (27. i 34. minuta).

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie długo męczyli się z autsajderem ligi Naprzodem Janów. Gospodarze wygrali na Jastorze 5-3, ale jako pierwsi stracili gola (Marcin Wróbel, 12. minuta), a do wyrównania doprowadzili dopiero w 39. minucie. W bramce gości dobrze spisywał się Samuel Bernard a defensywę jastrzębian nękał Maksym Kondraszow, którego dwa trafienia spowodowały, że w 56. minucie Naprzód przegrywał tylko 3-4.

Podhale Nowy Targ przełamało serię czterech porażek z rzędu. We wtorek podopieczni Phillipa Barskiego pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 5-2. Warto zaznaczyć, że biało-niebiescy nie mają w tym sezonie szczęścia do Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu, bo przegrali w niej wszystkie trzy spotkania.

GKS Katowice - GKS Tychy 5-3 (2-0, 3-2, 0-1)

Bramki: 1-0 Tuukka Rajamaeki (12.), 2-0 Kamil Paszek (15.), 3-0 Patryk Wajda (24.), 3-1 Christian Mroczkowski (26.), 4-1 Patryk Krężołek (27.), 5-1 Patryk Krężołek (34.), 5-2 Jarosław Rzeszutko (38.), 5-3 Patryk Kogut (49.).

Kary: Katowice - 2; Tychy - 18 min. w tym 10 John Murray. Widzów 850.

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 5-3 (0-1, 1-0, 4-2)

Bramki: 0-1 Marcin Wróbel (12.), 1-1 Artiom Iossafow (39.), 2-1 Jesse Rohtla (44.), 3-1 Henrich Jabornik (45.), 4-1 Łukasz Nalewajka (47.), 4-2 Maksym Kondraszow (49.), 4-3 Maksym Kondraszow (56.), 5-3 Maciej Urbanowicz (60.).

Kary: GKS - 6; Naprzód - 10 min. Widzów 300.

Podhale Nowy Targ - Re-Plast Unia Oświęcim 5-2 (0-1, 4-1, 1-0)

Bramki: 0-1 Daniił Oriechin (10.), 1-1 Justin Valentino (22.), 2-1 Dylan Willick (23.), 2-2 Martin Przygodzki (27.), 3-2 Richard Jenčik (31.), 4-2 Emil Švec (38.), 5-2 Richard Jenčik (52.).

Kary: Podhale - 10, Unia - 8 minut. Widzów 1000.

Comarch Cracovia - KH Energa Toruń 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)

Bramki: 1-0 Adam Domogała (2.), 2-0 Zdenek Bahensky (12.), 3-0 Jiři Gula (34.), 4-0 Tomaš Urban (44), 5-0 Damian Kapica (51.), 5-1 Bartosz Fraszko (58.).

Kary: Cracovia - 6, Energa - 18 minut. Widzów: 450.

W 23. minucie Nikita Wietow (KH Energa Toruń) nie wykorzystał rzutu karnego.

Lotos PKH Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)

Bramki: 1-0 Władisław Jełakow (8.), 2-0 Tomasz Pastryk (11.), 3-0 Petr Polodna (23.), 4-0 Mateusz Danieluk (50.), 4-1 Damian Tyczyński (56.).

Kary: Lotos - 6, Zagłębie - 10 min. Widzów 1200.

Tabela PHL 2020/2021

1.GKS Tychy3625326151-9183+60
2.JKH GKS Jastrzębie3625308152-8081+72
3.Energa Toruń36212211127-8069+47
4.GKS Katowice36176013109-7763+32
5.Re-Plast Unia Oświęcim36180810105-9462+11
6.Comarch Cracovia36171612128-10059+28
7.Tauron Podhale Nowy Targ36155214102-8957+14
8.Ciarko STS Sanok3611212274-11538-41
9.Zagłębie Sosnowiec365232688-16022-72
10.Stoczniowiec Gdańsk362003440-1916-151

Mecze w następnej kolejce:

31 stycznia

JKH GKS Jastrzębie - Podhale Nowy Targ  (18.00)

Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice  (18.00)

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia  (18.00)

GKS Tychy - Lotos PKH Gdańsk (18.00)

Naprzód Janów - KH Energa Toruń (19.00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje