Hokejowe MŚ Dywizji IB U20: Polska zajęła trzecie miejsce

Młodzi polscy hokeiści przegrali z Kazachstanem 3-6 w swoim ostatnim meczu podczas mistrzostw świata Dywizji IB U20 (trzecia liga) w węgierskim Dunaujvaros. "Biało-czerwoni" zdobyli brązowy medal.

Zespół prowadzony przez Torbjoerna Johanssona już wcześniej zapewnił sobie trzecią lokatę, z kolei Kazachowie jeszcze przed meczem z Polakami byli pewni awansu na zaplecze młodzieżowej elity.

"Biało-czerwoni" objęli prowadzenie w 2. minucie po strzale Karola Kisielewskiego, ale już cztery minuty później faworyci prowadzili 2-1. Po golach Patryka Wronki i Radosława Sawickiego nasz zespół dwukrotnie doprowadzał do remisu w drugiej tercji. Kazachowie odzyskali prowadzenie w 37. minucie, a w trzeciej tercji zdobyli kolejne dwa gole.

W drugim sobotnim meczu Japonia pokonała Węgry 5-1, dzięki czemu zapewniła sobie utrzymanie w Dywizji IB. Zdegradowani zostali Węgrzy. Wieczorem Francja wygrała z Ukrainą 1-0.

Polska - Kazachstan 3-6 (1-2, 2-2, 0-2)

Gole dla Polski: Karol Kisielewski, Patryk Wronka, Radosław Sawicki.