Reklama

Reklama

Zmarł utytułowany słowacki trener Jozef Venglos

W wieku 84 lat zmarł utytułowany słowacki trener piłkarski Jozef Venglos. W 1980 roku zajął z reprezentacją Czechosłowacji trzecie miejsce w mistrzostwach Europy we Włoszech.

Venglos był jedną z ważniejszych postaci czechosłowackiej piłki nożnej. Prowadził reprezentację w dwóch mistrzostwach świata - w 1982 roku w Hiszpanii oraz w 1990 we Włoszech. W tym drugim mundialu drużyna Czechosłowacji dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa późniejszym triumfatorom - Niemcom.

W 1990 roku został pierwszym zagranicznym trenerem w Aston Villi. Był także szkoleniowcem m.in. Fenerbahce Stambuł, Celticu Glasgow i Sportingu Lizbona. W 2007 roku otrzymał od UEFA Diamentowy Order Zasługi.

Reklama

af/ cegl/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL