Reklama

Reklama

Zakaz wstępu do pubów w koszulkach klubowych

Po serii chuligańskich incydentów i bójek pomiędzy kibicami przeciwnych drużyn puby i restauracje w Goeteborgu wprowadziły zakaz wstępu dla gości ubranych w koszulki klubowe.

Zakaz obowiązuje w dniach meczów i, jak na razie, wprowadziły go najpopularniejsze puby, kawiarnie i restauracje na głównej ulicy Goeteborga Avenyn.

Reklama

Kibice klubu IFK Goeteborg wystosowali z tego powodu list protestacyjny do rzecznika ds. dyskryminacji, który jednak uznał, że nie jest to łamanie prawa. Urząd wyjaśnił, że "każda restauracja ma prawo do wprowadzania własnego tzw. dress codu i warunków dotyczących ubrania swoich klientów".

Menedżer "John Scott Pub" Pierre Fredriksson powiedział na antenie szwedzkiej telewizji SVT, że restauracja zdecydowała się na taki krok po serii incydentów, kiedy kibice siedzący w ogródku byli obrzucani wulgarnymi wyzwiskami i butelkami przez przechodzących sympatyków drużyny przeciwnej: dochodziło nawet do bójek z użyciem krzeseł i w efekcie pozostali goście uciekali. Nie chcemy tracić więcej klientów z powodu kilku chuliganów".

"Dla tych, którzy koniecznie chcą się napić piwa w lokalu, przygotowaliśmy koszulki w naszych barwach, w które goście mogą przebrać się w szatni w taki sam sposób, jak można wypożyczyć marynarkę i krawat na imprezę wieczorową. Klient ubrany odpowiednio rzadziej się awanturuje" - dodał Fredriksson.

"Jest to zamach na szwedzką demokrację. Wprowadzenie zakazu wstępu w koszulce klubowej jest tym samym, co segregacja rasowa" - powiedział SVT kibic IFK Goeteborg Kenneth Linder.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Szwecji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje