Reklama

Reklama

Terek Grozny - Lokomotiw Moskwa 2-1. Bramka i asysta Rybusa

Terek Grozny pokonał 2-1 (2-1) Lokomotiw Moskwa w meczu 19. kolejki rosyjskiej ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy był Maciej Rybus, który zdobył bramkę i zaliczył asystę przy samobójczym trafieniu bramkarza gości.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla zespołu Polaka. W 4. minucie, Jewgienija Gorodowa pokonał 31-letni Aleksandr Samiedow.

Reklama

Odpowiedź Tereka nadeszła po czterech minutach. Arbiter dostrzegł zagranie ręką Ałana Kasajewa we własnym polu karnym i wskazał na "wapno". Rzut karny na gola zamienił Maciej Rybus. Bramkarz gości - Guilherme wyczuł intencję Polaka, ale strzał był za silny, aby go zatrzymać.

W 33. minucie, Rybus ponownie wpisał się na listę strzelców. Kadrowicz Adama Nawałki przejął piłkę na lewym skrzydle, minął jednego z obrońców i uderzył z ostrego kąta. Strzał był tak silny, że Guilherme przepuścił piłkę do swojej bramki po raz drugi. Nieoczekiwanie, po kilku minutach pojawiła się aktualizacja strzelców bramek i trafienie Rybusa zaliczono jako samobójczy gol bramkarza moskiewskiej drużyny.

Pomimo starań stołecznych, Lokomotiwowi nie udało się już zdobyć wyrównującej bramki i w Groznym triumfowali gospodarze.

Dzięki wygranej, szósty Terek zbliżył się do trzeciego Lokomotiwu na odległość jednego "oczka". W pierwszym niedzielnym meczu, FK Ufa zremisowała 1-1 z Mordovią Sarańsk.

Rosyjska Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!Dowiedz się więcej na temat: Terek Grozny | Lokomotiw Moskwa | Maciej Rybus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama