Reklama

Reklama

Meksyk i Jamajka w finale Gold Cup

Meksyk i Jamajka zagrają w finale piłkarskich mistrzostw Ameryki Pn., Środkowej i Karaibów (CONCACAF). W półfinałach Złotego Pucharu, rozgrywanego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, współgospodarze, Amerykanie przegrali z Jamajką 1-2, a Meksyk po dogrywce i wielkich kontrowersjach pokonał Panamę również 2-1.

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu Meksyku z Panamą, które odbyło się w Atlancie. Panamczycy prowadzili od 56. minuty, kiedy to gola strzelił Roman Torres, choć od 24. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Luisa Tejady. Został on wyrzucony za uderzenie w twarz w walce o górną piłkę.

Meksyk wyrównał dopiero w 9. minucie doliczonego czasu; gola z karnego strzelił Andres Guardado. Wcześniej przez wiele minut trwały dyskusje i przepychanki po kontrowersyjnej decyzji sędziego o rzucie karnym za rzekome zagranie ręką.

Reklama

Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki, również z jedenastki po kolejnej dyskusyjnej decyzji arbitra.

Drugiemu półfinałowi nie towarzyszyły takie emocje. Amerykanie już do przerwy przegrywali z Jamajką 0-2 po golach Darrena Mattocksa (30.) i Gilesa Barnesa (35.).

Honorowego gola dla współgospodarzy turnieju strzelił Michael Bradley (47.).

W sobotę w Chester Stany Zjednoczone zagrają o 3. miejsce z Panamą, a w niedzielnym finale Meksyk zmierzy się w Filadelfii z Jamajką.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL