Reklama

Reklama

Joachim Loew zadowolony po zwycięstwie Niemców z Włochami

- To była dobra odpowiedź na mecz z Anglią - powiedział Joachim Loew, trener reprezentacji Niemiec po zwycięstwie z Włochami 4-1 we wtorkowym meczu kontrolnym przed Euro 2016.

Szkoleniowiec przestrzegł jednak przed zbytnim optymizmem w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy.

Do wtorkowego spotkania z Włochami niemieccy piłkarze przystępowali w kiepskich nastrojach. W sobotę bowiem, również w spotkaniu towarzyskim, przegrali z Anglią 2-3, choć prowadzili 2-0. Tę porażkę powetowali sobie efektownie pokonując Włochów.

- To była dobra odpowiedź na mecz z Anglią. To był ważny sprawdzian, a wszyscy zawodnicy wypełnili swoje zadania. Jednak na mistrzostwach Europy panują inne warunki i są inne sytuacje - przestrzegł Loew.

Reklama

Z kolei piłkarze podkreślali, że taka wygrana pomoże im w przygotowaniach do Euro we Francji.

- Teraz możemy bez większego nacisku z zewnątrz oczekiwać na kolejne zgrupowanie reprezentacji i poprawiać nasze słabości - przyznał natomiast kapitan reprezentacji Niemiec Thomas Mueller, który asystował przy dwóch golach.

Jedno z jego podań wykorzystał Mario Goetze, który ostatnio jest rezerwowym w Bayernie Monachium. 23-letni pomocnik był jednym z najlepszych zawodników na boisku w swoim 50. meczu w barwach narodowych.

- Jestem szczęśliwy, że dostałem szansę występu. To super, bo trener dodał mi pewności siebie - podkreślił Goetze.

Niemcy na mistrzostwach Europy będą rywalizowali w grupie C z Ukrainą (12 czerwca), Polską (16 czerwca) i Irlandią Północną (21 czerwca).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL