Reklama

Reklama

Jacek Gmoch odznaczony przez PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Jacek Gmoch został odznaczony Diamentową Odznaką PZPN. Nagrodę, w wyjątkowych okolicznościach, wręczył prezes Zbigniew Boniek.

Gmoch został odznaczony przez PZPN Diamentową Odznaką za pracę na rzecz polskiej piłki. W czasach pandemicznych niestety nie było możliwości, by wręczyć tego odznaczenia osobiście. Dlatego Boniek wraz z pięcioma wiceprezesami PZPN przekazał to odznaczenie wirtualnie, czego świadkami mogą być wszyscy fani, bowiem całość została udostępniona w mediach społecznościowych.

Jacek Gmoch należy do legend polskiej piłki. Jako piłkarz związany był głównie z Legią Warszawa, zdobywając z tym klubem mistrzostwo i dwukrotnie Puchar Polski. Zdecydowanie większe sukcesy odnosił jako trener, pracując najpierw jako asystent Kazimierza Górskiego, a następnie już będąc selekcjonerem. Był w sztabie kadry, kiedy ta sięgnęła po mistrzostwo olimpijskie w 1972 roku, a także dwa lata później, gdy "Orły Górskiego" wywalczyły trzecie miejsce w mistrzostwach świata.

W latach 80. pracował w Grecji, gdzie również odnosił wielkie sukcesy, zdobywając mistrzostwo tego kraju z Larisą, Panathinaikosem, a także wicemistrzostwo z AEK Ateny.

KK

Reklama

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje