Reklama

Reklama

Gianni Infantino: Rozszerzenie mistrzostw świata możliwe od 2026 roku

Prezes Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) Gianni Infantino zapowiedział, że rozszerzenie liczby uczestników mistrzostw świata do 40 zespołów będzie możliwe nawet od 2026 roku.

- Musimy umożliwić występ w finałach mundialu większej liczbie drużyn. Ten pomysł może uda się zrealizować w 2026 roku - stwierdził Infantino, który obecnie przebywa w Ameryce Południowej; we wtorek gościł w Montevideo.

W czasie kampanii na prezesa FIFA Szwajcar o włoskich korzeniach zapowiadał, że jego celem jest powiększenie do 40 liczby zespołów uczestniczących w mistrzostwach świata.

Infantino twierdzi, że większa liczba zespołów narodowych, to większa szansa dla ekip, które wreszcie chciałyby zrealizować marzenie o udziale w MŚ. Dodał, że na przykład kontynent południowoamerykański miałby wówczas zagwarantowanych pięć miejsc, a nie cztery jak dotychczas.

Reklama

Od 1998 roku w finałach piłkarskich MŚ grają 32 zespoły - po cztery w ośmiu grupach. Tyle też będzie w 2018 roku w Rosji i cztery lata później w Katarze.

Infantino od kilku tygodni sprawuje funkcję szefa FIFA. Wcześniej przez 18 lat federacją kierował Szwajcar Sepp Blatter.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL