Reklama

Reklama

Christo Stoiczkow doczekał się pomnika w Sofii

Najsłynniejszy w historii bułgarski piłkarz, Christo Stoiczkow, zostanie specjalnie uhonorowany. Na stadionie CSKA Sofia w obecności tysięcy kibiców zostanie odsłonięty jego dwumetrowy pomnik.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

- To będzie dwumetrowy posąg z brązu. Stoiczkow chciał, aby pomnik był mniejszy, ale myślę, że byłoby to niewłaściwe - powiedział rzeźbiarz Kostadin Nenow. 

Stoiczkow, laureat Złotej Piłki magazynu "France Football" z 1994 roku dla najlepszego gracza z Europy, na początku kariery był zawodnikiem CSKA Sofia (1984-1990), z którym trzykrotnie wygrał mistrzostwo kraju i cztery raz zdobył Puchar Bułgarii.

Reklama

Największe sukcesy odnosił z Barceloną (1990-1995 i 1996-1998): pięć tytułów mistrza Hiszpanii oraz triumfy w Pucharze Europy i Pucharze Zdobywców Pucharów.

Najlepszym w jego karierze rokiem był 1994. Nie tylko wywalczył tytuł mistrza Hiszpanii, ale odnosił też sukcesy z reprezentacją, z którą zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata 1994 w USA. Został także królem strzelców, wspólnie z Rosjaninem Olegiem Salenką. 

Obecnie pracuje jako komentator telewizyjny w meksykańskiej telewizji i mieszka w Miami.

CSKA Sofia za nieprawidłowości finansowe zostało zdegradowane do trzeciej ligi, ale wciąż ma jedną z największych frekwencji na meczach w Bułgarii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy