Reklama

Reklama

NHL. Nietypowy gol Andersa Lee

Anders Lee zdobył jedną z najbardziej nietypowych bramek ze swoich 137 trafień w karierze, a jego New York Islanders pokonali na wyjeździe Dallas Stars 3-1 w niedzielnym meczu NHL.

Lee przy stanie 1-1 w trzeciej kwarcie oddał strzał z dystansu. Krążek trafił w słupek, po czym odbił się od bramkarza gospodarzy i wpadł do siatki.

- Było kilka takich dziwnych rzeczy. Te dobre dzieją się, kiedy krążek trafia do siatki. To dla nas ogromny impuls, który pozwoli nam się rozpędzić - przyznał Lee.

Z kolei Arizona Coyotes pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 4-3 po rzutach karnych. Dwie bramki dla gości, w tym jedną z rzutu karnego, zdobył Alex Galchenyuk. To były jego pierwsze trafienia od 11 listopada.

- To było bardzo frustrujące, kiedy przez tak długi czas nie trafia się do bramki. Szukałem swojego meczu. Wiedziałem, że prędzej czy później nastąpi przełamanie - powiedział Galchenyuk.

Reklama

Również po karnych Philadelphia Flyers pokonali na wyjeździe New York Rangers 3-2. Do zwycięstwa gości w dużej mierze przyczynił się bramkarz Michal Neuvirth, który zaliczył 32 skuteczne interwencje.

- Starałem się zachować cierpliwość i cały czas ciężko pracować, aby się rozwijać. Wreszcie dobrze się czuję i otrzymałem nagrodę za tę ciężką pracę - podkreślił Neuvirth.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 0-3

Carolina Hurricanes - Boston Bruins       5-3

Chicago Blackhawks - Florida Panthers     3-6

New York Rangers - Philadelphia Flyers    2-3 (po karnych)

Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings   5-4 (po dogrywce)

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings  3-4 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Arizona Coyotes         3-4 (po karnych)

Dallas Stars - New York Islanders         1-3

Tabele NHL

Atlantic Division
1.Florida Panthers1743936737
2.Toronto Maple Leafs1772806236
3.Tampa Bay Lightning1554816534
4.Detroit Red Wings1393717829
5.Boston Bruins1281615625
6.Buffalo Sabres8133709019
7.Montreal Canadiens6173599315
8.Ottawa Senators6151578613
Metropolitan Division
1.Washington Capitals1546886236
2.New York Rangers1643685735
3.Carolina Hurricanes1661755233
4.Pittsburgh Penguins1185696727
5.Columbus Blue Jackets13100767526
6.New Jersey Devils994657622
7.Philadelphia Flyers8104517220
8.New York Islanders5105386115
Central Division
1.Minnesota Wild1761927135
2.St. Louis Blues1284807028
3.Winnipeg Jets1284746828
4.Nashville Predators13101686827
5.Colorado Avalanche1272857126
6.Dallas Stars1272605826
7.Chicago Blackhawks9132547520
8.Arizona Coyotes5172438912
Pacific Division
1.Calgary Flames1555815135
2.Edmonton Oilers1670867032
3.Anaheim Ducks1384847430
4.Vegas Golden Knights14100817328
5.San Jose Sharks13111666827
6.Los Angeles Kings1094646324
7.Seattle Kraken9132728420
8.Vancouver Canucks8152608018
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki zdobyte i stracone, punkty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy