Reklama

Reklama

Łzy Maciejewskiego, Linderman pokonał Kitę

W walce wieczoru Fighters Arena 8 D.J. Linderman pokonał dość nieoczekiwanie Michała Kitę i został pierwszym mistrzem tej organizacji w wadze ciężkiej. Pełen emocji debiut na gali w Polsce zaliczył występujący dotąd w USA Adam Maciejewski.

Dla Michała Kity pojedynek z D.J. Lindermanem miał być kolejnym krokiem w stronę wymarzonego angażu w UFC. Walczący na co dzień w kategorii półciężkiej Amerykanin okazał się jednak zbyt wymagającym przeciwnikiem dla "Masakry".

Faworyt dobrze rozpoczął, ale po pierwszych udanych minutach w jego wykonaniu do głosu coraz śmielej zaczął dochodzić Linderman. Amerykanin jeszcze w pierwszej rundzie zaczął punktować u sędziów obaleniami, a w drugiej odsłonie kompletnie zdominował Kitę.

W pewnym momencie "Masakra" przestał odpowiadać na ciosy rywala, dlatego sędzia ringowy po niespełna trzech minutach drugiej rundy przerwał walkę. Dla Kity to pierwsza porażka od 26 marca 2011 roku, natomiast Linderman przerwał w piątkowy wieczór serię dwóch kolejnych przegranych.

Reklama

Gladiator chciał tylko uściskać mamę

Po czteroletniej przerwie do oktagonu powrócił Adam Maciejewski. Znany z występów w Stanach Zjednoczonych "Maja" w zaledwie 55 sekund rozprawił się z Rafałem Niedziałkowskim. Dla mieszkającego w Chicago zawodnika wagi ciężkiej zwycięstwo w Bełchatowie miało szczególne znacznie. To był dla niego debiutancki występ w Polsce. Wzruszony gladiator po walce nie krył łez.

- Nikt nie wierzył, że po tych problemach, które miałem, po kontuzji, po czterech lata wrócę, ale udało się. Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa, jeszcze zobaczycie na co mnie stać. Czy mam dalsze plany? Na razie chcę tylko uściskać moją mamę - powiedział "Maja" i poszedł do siedzącej na trybunach mamy, a publiczność nagrodziła go głośnymi brawami.

Podopieczny Drwala znów pozytywnie zaskoczył

Z bardzo dobrej strony na Fighters Arena 8 zaprezentował się Damian Milewski. Podopieczny Tomasza Drwala w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Roberta Jocza i stoczył zacięty pojedynek z doświadczonym Vitorem Nobregą.

Były mistrz federacji KSW w pierwszej rundzie zdominował krakowianina, ale w kolejnych Milewski pokazał ogromne serce do walki i był bliski pokonania faworyzowanego rywala. Ostatecznie sędziowie ogłosili remis.

To drugi udany występ trenującego pod okiem "Gorilli" Milewskiego w ciągu ostatnich kilku tygodni. Pod koniec kwietnia na MMA Attack 3 pokonał w pierwszej rundzie znacznie górującego nad nim doświadczeniem Arkadiusza Żabę.

Fighters Arena 8 - komplet wyników

Walka wieczoru (o pas Fighters Areny w wadze ciężkiej):

Kategoria 120 kg: D.J. Linderman pokonał Michała Kitę przez TKO, 2 runda

Pozostałe walki:

Kategoria 120 kg: Adam Maciejewski pokonał Rafała Niedziałkowskiego przez poddanie, 1. runda

Kategoria 120 kg: Michał Włodarek pokonał Jacka Czajczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów

Kategoria 120 kg: Michał Andryszak pokonał Michała Pukina przez TKO, 1. runda

Kategoria 80 kg: Damian Milewski zremisował z Vitorem Nobregą

Kategoria 93 kg: Tomasz Kondraciuk pokonał Milę Nikolicia przez TKO, 1. runda

Kategoria 77 kg: Mateusz Kalinarczyk pokonał Mateusza Strzelczyka przez jednogłośną decyzję sędziów

Autor: Dariusz Jaroń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje