Reklama

Reklama

To może być medalowy dzień "Biało-czerwonych" na lekkoatletycznych ME

Medalowy dorobek Polaków na lekkoatletycznych ME w Zurychu może powiększyć się w piątek. Anita Włodarczyk, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski - to na nich liczymy najbardziej.

Jako pierwsi w piątek na trasę jednak ruszą chodziarze. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków), Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań), Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec). Teoretycznie największe szanse ma pierwszy z nich - najbardziej doświadczony, srebrny medalista sprzed czterech lat.

W dobrej dyspozycji jest jednak także Nowak, ósmy zawodnik londyńskich igrzysk. Zawodnik, który z roku na rok robi postęp i przez wielu ekspertów uważany jest za wielki talent.

W sesji wieczornej jako pierwsi z Polaków na stadionie Letzigrund wystąpią specjaliści 400 m. Dla Małgorzaty Hołub (Bałtyk Koszalin) i Jakuba Krzewiny (WKS Śląsk Wrocław) już sam awans do finału był sporym sukcesem. Większe szanse na podium ma Krzewina, który nie tylko jest w znakomitej formie, ale i rywale nie są zbyt silni. Nie ma chociażby Czecha Pavla Maslaka - lidera europejskich tabeli.  

Reklama

Emocji nie zabraknie w finale 800 m, w którym wystąpi trzech Polaków - Kszczot (RKS Łódź), Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i debiutujący w takiej imprezie Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa). Najwięksi optymiści mówią nawet o biało-czerwonym podium.

Również w konkursie rzutu młotem mogą być dwa medale dla Polek. Włodarczyk jest faworytką, a po eliminacjach wydaje się, że nie powinna mieć tutaj godnych siebie rywalek. Ona sama celuje w rzut powyżej 80 metrów, co byłoby rekordem świata. Nie bez szans jest także Joanna Fiodorow (AZS OŚ Poznań).

W finale 1500 m polscy kibice zobaczą Renatę Pliś (MKL Maraton Świnoujście), a w skoku wzwyż Wojciecha Theinera (AZS AWF Katowice). W tej drugiej konkurencji może dojść do ciekawego pojedynku między Rosjaninem Iwanem Uchowem i Ukraińcem Bohdanem Bondarenko. Obaj w tym sezonie skoczyli już 2,40 i wyżej.

Eliminacje skoku w dal mają przed sobą Tomasz Jaszczuk (Pogoń Siedlce) i Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki). A w finale 200 m pobiegnie Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn).

Przed południem o udział w finale powalczą skoczkinie wzwyż - Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) i Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Obie Polki poleciały do Zurychu, by walczyć o medal, ale zgodnie powtarzają - najtrudniejsze zawsze są eliminacje.

W sesji porannej wystąpi też w eliminacjach 3000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), a w piątej konkurencji siedmioboju - w skoku w dal - powinna wystartować Karolina Tymińska (SKLA Sopot).

15 sierpnia,  (11 finałów)

sesja przedpołudniowa

 9.10 - 50 km chód, FINAŁ

        Rafał Augustyn, Łukasz Nowak, Grzegorz Sudoł

10.04 - kula kobiet, eliminacje

10.10 - dysk kobiet, eliminacje, pierwsza grupa

10.35 - wzwyż kobiet, eliminacje

        Justyna Kasprzycka, Kamila Lićwinko

11.00 - 3000 m z przeszk. kobiet, eliminacje, 1. seria

11.20 - 3000 m z przeszk. kobiet, eliminacje, 2. seria - Katarzyna Kowalska

11.30 - dysk kobiet, eliminacje, druga grupa

11.40 - siedmiobój, w dal - Karolina Tymińska

11.50 - 1500 m mężczyzn, eliminacje

sesja wieczorna

18.04 - siedmiobój, oszczep, pierwsza grupa - ew. Karolina Tymińska

18.50 - 400 m mężczyzn, FINAŁ - Jakub Krzewina

19.10 - 400 m kobiet, FINAŁ - Małgorzata Hołub

19.15 - siedmiobój, oszczep, druga grupa - ew. Karolina Tymińska

19.25 - 1500 m kobiet, FINAŁ - Renata Pliś

19.30 - w dal mężczyzn, eliminacje - Tomasz Jaszczuk, Adrian Strzałkowski

19.46 - wzwyż mężczyzn, FINAŁ - Wojciech Theiner

19.55 - 800 m mężczyzn, FINAŁ

        Adam Kszczot, Artur Kuciapski, Marcin Lewandowski

20.25 - 200 m kobiet, FINAŁ

20.40 - młot kobiet, FINAŁ - Joanna Fiodorow, Anita Włodarczyk

20.52 - 400 m ppł mężczyzn, FINAŁ

21.15 - siedmiobój, 800 m, FINAŁ - Karolina Tymińska

21.49 - 200 m mężczyzn, FINAŁ - Karol Zalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL