Reklama

Reklama

MŚ w kolarstwie. Maciej Bodnar: Jest mi bardzo przykro

Maciej Bodnar należał do szerokiego grona faworytów jazdy indywidualnej na czas w mistrzostwach świata w Bergen. Start mu jednak nie wyszedł. Po dwóch upadkach i zmianie roweru zajął dopiero 50. miejsce.

"Byłem dobrze przygotowany, świetnie się czułem na rozgrzewce. Nie chcę gdybać, ale jednak... Gdyby nie te dwie kraksy, mogłoby być dzisiaj naprawdę dobrze" - powiedział zwycięzca etapu jazdy indywidualnej na czas w Tour de France.

Bodnarowi trudno było komentować swój start i nie potrafił wyjaśnić, dlaczego dwukrotnie się przewrócił.

"Pierwszy zakręt w lewo - upadek, pierwszy zakręt w prawo - upadek. Nie wiem co się stało. Nawierzchnia była sucha, byłem pewny siebie. Z reguły jeżdżę zachowawczo podczas deszczu, ale tam było sucho. Jest mi bardzo przykro, przepraszam moich kibiców" - powiedział.

Reklama

Bodnar nie wie, co zawiodło w sprzęcie.

"Jeżdżę na tych oponach od dawna, mam zaufanie do producenta, znam ten rower. Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Może zbyt ostro wchodziłem w zakręt? Ale w końcu to są mistrzostwa świata" - podkreślił.

Po drugiej wywrotce zmienił rower, ponieważ kierownica była tak skrzywiona, że nie mógł kontynuować jazdy. Potem doścignął go walczący o medal Słoweniec Primoż Roglicz, a Polak, nie chcąc złamać przepisów, musiał trzymać odpowiedni dystans za nim.

Bodnar ma ranę ciętą na biodrze i inne drobniejsze obrażenia.

"Te rany na nogach, na łokciu, to jest nic. Gorzej z biodrem. Zdecydowałem po konsultacji z lekarzem, żeby tej rany nie szyć. Szwy przeszkadzałyby mi w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego. Chcę w nim pojechać i pomóc Michałowi Kwiatkowskiemu. Zakleimy tę ranę i myślę, że będzie ok" - ocenił.

Kolarz z dolnośląskiej Chrząstawy nie był zaskoczony wygraną Toma Dumoulina. Holender wyraźnie wyprzedził Roglicza oraz Brytyjczyka Chrisa Froome’a.

"Spodziewałem się, że walka o zwycięstwo rozegra się między Dumoulinem i Froome’em. Oczywiście Roglicza też brałem pod uwagę, ale sam także myślałem o medalu i dlatego ciężko mi o tym mówić" - zakończył.

Z Bergen Artur Filipiuk

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy