Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (15 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (13 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (12 pkt.)
  • 4 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 7 .Radomiak (9 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (9 pkt.)

Jasna Strona Białej Gwiazdy. Co z Wisłą Kraków po odejściu Petera Hyballi?

Niemiecki szkoleniowiec ma już nowe zajęcie, a jakich kandydatów na jego miejsce ma Wisła? Czy powrót na Reymonta Grzegorza Mielcarskiego to dobry pomysł? Co oznacza wpis na Twitterze Jarosława Królewskiego, jednego ze współwłaścicieli klubu? Zapraszamy do oglądania i słuchania Jasnej Strony Białej Gwiazdy.

W ostatnim meczu na swoim stadionie Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1-2.

- Eh, ta pierwsza połowa... Nie wiem, ale chyba Maciek Skorża sam był zaskoczony, bo to wyglądało tak, jakby Real Madryt grał z drużyną Wisły z Centralnej Ligi Juniorów. Różnica była kolosalna. W drugiej części mecz się trochę wyrównał, ale to nie jest to, co kibice chcieliby oglądać - uważa Smuda.

Michał Białoński, szef sportu w Interii: - Po wywiadzie Jeana Carlosa dla Interii widać, że w szatni Wisły jest pękniecie. Nie odniosłem  wrażenia, by w meczu z Lechem drużyna umierała za trenera. W przebiegniętych kilometrach może wyglądało to nieźle, ale w większości było to dreptanie.

Reklama

Justyna Krupa, dziennikarka Interii: - Wisła grała pasywnie, choć przebiegła aż 120 km. Jest jednak pewna przestrzeń na granie intencjonalne przeciwko trenerowi a graniem bez wiary w zwycięstwo.

Spotkanie z Lechem nie pozostawiło wątpliwości, że dla trenera Petera Hyballi nie ma już miejsca w Wiśle i po sezonie opuści on Reymonta.

- Tu nie ma chemii, to nie wypali. Dlatego dla wszystkich lepiej byłoby uznać, że to był niewypał i zacząć układać Wisłę na nowo. Jeśli bowiem będziemy zastanawiali się tygodniami, dlaczego z Hyballą Wiśle się nie udało, to będziemy odwracali się od prawdziwego problemu, czyli jak drużyna powinna wyglądać w przyszłym sezonie - uważa Piotr Jawor, dziennikarz Interii.

Smuda: - Wydaje mi się, że zarząd Wisły dużo wcześniej powinien usiąść z trenerem i porozmawiać, co się z naszą piłką dzieje. Hyballa powinien również umieć dostosować się do naszego życia i piłki. Powinni przedstawić mu zasady.

Po meczu z Lechem Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli Wisły, na Twitterze zapowiedział nowe otwarcie, co część kibiców przyjęła optymistycznie.

- Kibice mieli oczekiwania, że taka zapowiedź nastąpi i to było właśnie wyjście im naprzeciw. Część kibiców chciałaby, aby zarząd odciął się od polityki ciągłych zmian. Chcą długofalowej wizji - uważa Krupa.

Kolejne oczekiwania kibiców dotyczą dyrektora sportowego. W Wiśle od lat na tym stanowisku jest wakat, a nowi właściciele niespecjalnie garną się do zatrudniania osoby, która byłaby odpowiedzialna za pion sportowy.

- Jeśli nie chcą wydawać pieniędzy na dyrektora sportowego, to niech wezmą kogoś tańszego. Doradcę czy fachowca. Wieloletniego piłkarzy czy trenera - proponuje Smuda.

Jawor: - Ja akurat wolałbym człowieka z kontaktami, pytanie tylko, czy miałby on czym zarządzać? Bo wiemy, jak jest w Wiśle z pieniędzmi. Na stanowisku dyrektora potrzebny jest jednak autorytet, który będzie miał realny wpływ na politykę klubu.

Białoński: - Ja byłbym za zatrudnieniem Grzegorza Mielcarskiego, który przez Reymonta pracował krótko, a sprowadził dwie ważne osoby - Jakuba Błaszczykowskiego i Dana Petrescu. Mielcarski przyjechał do Krakowa, zakochał się w nim, tutaj osiadł i teraz pora, by zrobił z Wisły klub, który bije się przynajmniej o górną ósemkę.

Krupa: - W Wiśle na pewno rozmywa się odpowiedzialność za decyzje. Był kiedyś piłkarz, który latem chciał podpisać kontrakt, ale przyznał, że nie bardzo wiedział, z kim ma rozmawiać o ewentualnej przyszłości w Wiśle. Skończyło się na tym, że podpisał umowę w innym klubie.

Którzy kandydaci do zastąpienia Hyballi mają największe szanse? Kto powinien zostać dyrektorem sportowym? O co Wisła gra w ostatnim meczu z Piastem Gliwice? Zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia Jasnej Strony Białej Gwiazdy.

Posłuchaj o Wiśle na Soundcloudzie!

Znajdziesz nas także na Spotify!

Jesteśmy też na Apple Podcasts! Kliknij! 

Odwiedź nas też na Google Podcasty!

Nie przegap nas także na Breakerze!


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje