Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica pojawił się na dniu filmowym Alfa Romeo

Robert Kubica pojawił się na włoskim torze Fiorano podczas dnia filmowego zespołu Alfa Romeo. Za kierownicą zasiadł jednak jedynie Kimi Raikkonen.

W czwartek Kubica oficjalnie potwierdził, że w sezonie 2020 będzie ścigał się w serii DTM. Polski zawodnik będzie kierowcą prywatnego teamu finansowanego przez Orlen, wykorzystując samochody BMW.

Nie można jednak zapominać, że niemniej ważnym jest dla Kubicy pozostanie w Formule 1, choć tylko w roli kierowcy testowego. Po dwuletniej współpracy z Williamsem Kubica związał się umową z Alfą Romeo.

Już kolejnego dnia po ogłoszeniu startów w DTM Kubica pojawił się we Włoszech, gdzie na torze Fiorano nieopodal miasta Maranello jego zespół F1 miał swój dzień filmowy.

Reklama

Podczas dzisiejszych testów nowe bolidy Alfy Romeo testował Kimi Raikkonen. Fin przejechał 33 okrążenia bolidem, który pomalowany był jeszcze inaczej, niż będzie to miało miejsce podczas wyścigów. Nie zabrakło jednak logotypu Orlen.

Oficjalny profil teamu pochwalił się zdjęciami z toru. Na jednym z nich widać uśmiechniętego Kubicę w rozmowie z członkami zespołu. Oprócz Alfy Romeo swój bolid testował także team Mercedesa.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje