Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica: Muszę czuć grunt pod nogami

Robert Kubica otrzymał od Bartłomieja Marszałka propozycję przejażdżki bolidem F1 H20. Nie zamierza z niej jednak korzystać, gdyż jak sam stwierdził jest "niewodny". Opowiedział także o tym, jak nie należy zachowywać się podczas dachowania.

Pandemia koronawirusa storpedowała świat motosportu. Robert Kubica, który nie może pojawić się na torze Formuły 1 ani serii DTM, wykorzystuje ten czas na aktywność medialną. Ostatnio na kanale Orlen Teamu krakowianin uciął sobie pogawędkę z Bartłomiejem Marszałkiem, zawodnikiem F1 H2O.

Obaj wymienili się doświadczeniami i porównali dyscypliny, w których startują. Marszałek zaproponował także Kubicy przejażdżkę jego wodnym bolidem, lecz nasz jedynak w świecie F1 podziękował z uśmiechem. 

- Ja jestem niewodny. Muszę widzieć ląd i czuć grunt pod stopami - stwierdził krakowianin. 

Reklama

Kubica opowiedział także, jak z perspektywy kierowcy wygląda dachowanie w rajdówce.

- Niestety miałem taką przyjemność, niejedną. Jesteś do góry nogami. Najgorsza pierwsza rzecz którą zazwyczaj robisz, to odpinanie pasów. Robi się "bum" i uderza głową - zdradza Polak. 

W sezonie 2020 Kubica ma pełnić funkcję kierowcy testowego i rozwojowego Formuły 1 w stajni Alfa Romeo Racing Orlen, ścigając się dodatkowo w serii DTM. Jego plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa, która storpedowała kalendarz motosportu.

- Z tygodnia na tydzień jest chyb trochę ciężej, pewnie każdemu. Straciłem już rachubę ile to tygodni. Siedzę w domu i wychodzę tylko na zakupy, by kupić coś do jedzenia - opisuje swoje obecna odczucia Kubica.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy