Reklama

Reklama

BMW Sauber wierzy w Kubicę

BMW Sauber uwierzył, że Roberta Kubicę stać na zdobycie mistrzostwa świata już w tym sezonie. To byłoby coś niesamowitego. Do zakończenia rywalizacji pozostały dwa wyścigi.

W klasyfikacji kierowców Polak jest trzeci. Ma 12 punktów straty do lidera Lewisa Hamiltona. Wśród konstruktorów BMW traci do zajmującego pierwszą pozycję Ferrari 14 punktów.

Mario Theissen przekonuje, że prowadzony przez niego zespół stać na zdobycie obu tytułów. Zdaniem szefa niemieckiej ekipy Kubica może zostać najlepszym kierowcą, a team wygrać klasyfikację konstruktorów Formuły 1.

"Widzieliśmy w ubiegłym roku, co może się wydarzyć w ostatnich wyścigach sezonu. Musimy być gdzie trzeba, by nie przegapić nadarzającej się szansy. Na razie wykorzystywaliśmy okazje wynikające z błędów i kłopotów rywali. Dlaczego więc nie miałoby tak być w dwóch ostatnich wyścigach?" - zauważył Theissen.

Reklama

"Nie spodziewaliśmy się, że na dwa wyścigi przed zakończeniem rywalizacji będziemy tak blisko najlepszych. To bardzo miła niespodzianka" - przyznał Willy Rampf. Dyrektor techniczny BMW Sauber zapowiada, że przed decydującymi o losach tytułów wyścigami team zrobi wszystko, by jak najlepiej przygotować bolidy dla Kubicy i Nicka Heidfelda.

"Dopóki są teoretyczne szanse na zwycięstwo, nie damy za wygraną. Sprobujemy zrobić wszystko, co się da w tak krótkim czasie. To nie będą duże usprawnienia, ale możemy wprowadzić małe modyfikacje. Skoncentrujemy się na każdym szczególe. Postaramy się też lepiej wykorzystać możliwości opon" - stwierdził.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje