• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bundesliga: Borussia M. - Eintracht 4-2

Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie Eintracht Frankfurt 4-2 i odzyskała prowadzenie w tabeli niemieckiej ekstraklasy. O punkt wyprzedza piłkarzy Bayernu Monachium, którzy już w sobotę wygrali 2-1 z Unionem Berlin.

Bundesliga - wyniki, terminarz, tabela

Prowadzenie Borussii w 28. minucie dał Marcus Thuram, a jeszcze przed przerwą podwyższył Oscar Wendt. W drugiej połowie dla gospodarzy trafiali Nico Elvedi i Denis Zakaria, a dla Eintrachtu Danny Da Costa oraz Martin Hinteregger.

- Nie wygląda to źle, ale mamy świadomość, że do końca sezonu jeszcze daleko. Chcemy wygrywać w każdym meczu, a jeśli nam się to uda, to utrzymamy się na prowadzeniu - powiedział trener Borussii Marco Rose.

W drugim niedzielnym spotkaniu VfL Wolfsburg tylko zremisował u siebie 0-0 ze znajdującym się w strefie spadkowej Augsburgiem i w tabeli zajmuje czwarte miejsce. Przed kolejką "Wilki" były wiceliderem.

Wydarzeniem weekendu był sobotni gol Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu został tym samym pierwszym piłkarzem w historii Bundesligi, który zdobywał bramkę w każdym z pierwszych dziewięciu meczów sezonu.

Lewandowski w rozgrywkach 2019/20 ligi niemieckiej uzyskał już 13 goli i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

9. kolejka Niemcy - Bundesliga
2019-10-27 18:00 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 52300 | Arbiter: D. Schlager
Frederik Roennow
 75′ Nico Elvedi
David Ángel Abraham74′
46′ Tony Jantschke
Makoto Hasebe
Stefan Lainer
Martin Hinteregger  79′
 45′ Oscar Wendt
Danny Vieira da Costa  59′
László Benes
Daichi Kamada
31′ Florian Neuhaus
Gelson Fernandes83′
 85′ Denis Zakaria
Filip Kostić79′
82′ Patrick Herrmann
Sebastian Rode46′
35′ Breel Donald Embolo
Djibril Sow
 28′ Marcus Thuram
Gonçalo Mendes Paciencia
Max Grün
Felix Wiedwald
Ramy Bensebaini
Timothy Chandler79′
46′ Louis Jordan Beyer