Reklama

Reklama

Krzysztof Głowacki na 4. miejscu w rankingu "The Ring"

​Kolejne doskonałe wieści dla Krzysztofa Głowackiego. Nowy polski mistrz świata w kategorii junior ciężkiej po wspaniałym zwycięstwie nad Marco Huckiem zadebiutował w prestiżowym zestawieniu magazynu "The Ring". Polak znalazł się na 4. miejscu w kategorii junior ciężkiej.

Magazyn "The Ring" przez wielu ekspertów i kibiców nazywany jest "Biblią Boksu". Wielu twierdzi, że to właśnie listy przygotowane przez dziennikarzy legendarnego magazynu są znacznie bardziej wartościowe niż zestawienia proponowane przez poszczególne federacje.

Tym bardziej cieszy fakt, że w najnowszym rankingu wagi junior ciężkiej "The Ring" znalazł się Krzysztof Głowacki. Polak w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu znokautował w pięknym stylu Marco Hucka i odebrał mu pas mistrza świata WBO.

Popularny "Główka" wszedł do rankingu "The Ring" z przytupem, bo od razu wskoczył na 4. miejsce. Przed Polakiem znaleźli się Yoan Pablo Hernandez (mistrz IBF), Grigorij Drozd (mistrz WBC) i Denis Lebiediew (mistrz WBA).

Reklama

Za plecami Głowackiego są natomiast pokonany przez Polaka Marco Huck, a dalej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który jest notowany w prestiżowym rankingu już od... 532 tygodni.

Trzecim i ostatnim Polakiem na liście "The Ring" jest Andrzej Fonfara. "Polski Książę", który zdobywa za oceanem coraz większą popularność, zajmuje 8. miejsce w wadze półciężkiej i notowany jest od 66. tygodni.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje