Reklama

Reklama

Boks. Adam Kownacki oko w oko z Tysonem Furym

Adam Kownacki kontra Tyson Fury? Polak marzy o takiej walce, a na razie miał okazję do serdecznego spotkania z mistrzem świata w wadze ciężkiej. Reakcja "Króla Cyganów" zrobiła wrażenie na naszym pięściarzu.

Fury przygotowuje się do wielkiego pojedynku z Anthonym Joshuą, który ma wyłonić niekwestionowanego mistrza świata wszechwag.

Brytyjczyk wygląda świetnie, widać że bardzo sumiennie trenuje do najważniejszego pojedynku w karierze, a przy tym cały czas tryska humorem.

Czekając na oficjalne ogłoszenie bitwy z "AJ-em" Fury wybrał się do USA, aby wesprzeć swojego bliskiego przyjaciela Billy'ego Joe Saundersa przed walką o tytuł mistrza z Canelo Alvarezem, która odbędzie się w sobotni wieczór czasu amerykańskiego.

Co ciekawe, w tym samym hotelu w Dallas przebywa obecnie nasz polski numer 1 w wadze ciężkiej Adam Kownacki. "Babyface" jest obecnie w odwrocie, ciągle czekając na rewanż z Robertem Heleniusem, który będzie dla naszego zawodnika bojem o wszystko.

Reklama

Adam Kownacki "rozpoznany" przez Tysona Fury'ego

I właśnie w hotelowym lobby doszło do sympatycznego spotkania Kownackiego z Furym. Pięściarze zapozowali do koleżeńskiego zdjęcia, przy okazji wymieniając się czapeczkami, sygnowanymi ich logami.

- Tyson właśnie mi powiedział, że pamięta mnie, gdy walczyłem razem z nim na wspólnej gali w Madison Square Garden w 2013 roku - relacjonował Kownacki w rozmowie z Przemkiem Garczarczykiem (Garnek Sports).

- Ja wtedy wracałem po kontuzji, a Tyson miał swoją pierwszą walkę w Nowym Jorku (ze Stevem Cunninghamem - przyp. red.). Fajne, że mnie pamięta. Podszedł, mówiąc "Adam Kownacki", po czym wymieniliśmy się czapeczkami. Widać, że to kawał chłopa - powiedział "Babyface".

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne