Reklama

Reklama

​Problemy Pettera Northuga z alkoholem i narkotykami trwają

Petter Northug, jedna z największych gwiazd biegów narciarskich ostatnich lat, zatrzymany kilka dni temu przez policję za zbyt szybką jazdę samochodem przyznał, że ma "poważny problem z alkoholem i narkotykami".

Northug, który w 2014 roku spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu, tym razem został zatrzymany na autostradzie w pobliżu Oslo, gdzie jechał najnowszym modelem Jaguara z prędkością 168 km/h.

16-krotny medalista mistrzostw świata musiał poddać się także testom, czy nie prowadził pod wpływem alkoholu lub narkotyków, gdyż policjanci znaleźli w jego domu kokainę.

"Mam poważny problem z alkoholem i narkotykami, co obecnie związane jest w moim trybem życia. Ostatnio miałem dużo imprez towarzyskich, gdzie były narkotyki" - przyznał 34-letni były sportowiec na konferencji prasowej.

Reklama

Norweg przeprosił za swoje zachowanie, przyznał, że "gotów jest przyjąć wyrok", który będzie mu wymierzony. Uważa, że jego problemy zaczęły się w 2018 roku, po zakończeniu kariery sportowej. Szukał wtedy profesjonalnej pomocy, ale jej nie znalazł.

34-letni Norweg specjalizował się w biegach dystansowych. Dwukrotnie - w sezonach 2009/10 i 2012/13 - zdobył Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w dorobku cztery medale olimpijskie, w tym dwa złote. 16 razy stanął na podium mistrzostw świata, w tym 13-krotnie na najwyższym stopniu.

wha/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: Petter Northug | biegi narciarskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje