Reklama

Reklama

Eksperci o Sportowcu Lutego 2016: Faworytem Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest zdaniem ekspertów murowanym faworytem do zwycięstwa w plebiscycie Interii i RMF FM na najlepszego sportowca lutego. - "Lewy" to światowa klasa i głosuję na niego. Jeśli utrzyma formę do Euro 2016, to Polska będzie mocna - powiedział w rozmowie z Interią legendarny napastnik Wisły Kraków i reprezentacji Kazimierz Kmiecik.

KTO NAJLEPSZYM SPORTOWCEM LUTEGO? WYBIERZ TUTAJ!

Reklama

Napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski zdaniem ekspertów zasłużył na miano Sportowca Lutego w plebiscycie Interii i RMF FM.

- "Lewy" to światowa klasa i głosuję na niego. Jestem pod wrażeniem tego, jak świetnie gra ostatnio w Bayernie. Mam nadzieję, że utrzyma formę do rozpoczęcia Euro 2016 i pomoże Polsce osiągnąć sukces - powiedział w rozmowie z Interią Kazimierz Kmiecik, legendarny napastnik kadry i Wisły Kraków.

- Obecnie Lewandowski rywalizuje o miano najlepszego środkowego napastnika na świecie z Luisem Suarezem. Tylko Urugwajczyk może się z nim równać - dodał złoty medalista olimpijski z Monachium.

- Wierzę w to, że reprezentacja Polski z Robertem może osiągnąć sukces na Euro 2016. A co oznacza w przypadku naszej kadry sukces? Przede wszystkim trzeba wyjść z grupy, a potem... Zobaczymy, ale jeśli w grupie Polacy zagrają dobrze, to potem każda drużyna w Europie będzie się nas bała - zakończył Kmiecik.

Głos na Lewandowskiego oddał także selekcjoner reprezentacji Polski hokeistów Jacek Płachta, który wyróżnił też bramkarza swojego zespołu - Przemysława Odrobnego.

- Ogólnie uważam, że Robert zasłużył na wyróżnienie za luty, chociaż... Przemek Odrobny też bardzo nam (reprezentacji hokeistów - red.) pomógł. Najchętniej oddałbym swój głos na "Lewego" i Przemka - przyznał Płachta.

Zaskakujący głos oddał natomiast Marcin Daniec. Legenda polskiej sceny kabaretowej znana jest z tego, że jest zażartym kibicem piłki nożnej, tenisa i boksu.

- Głosuję na Piotra Myszkę. Żeglarstwo to dyscyplina szalenie popularna na świecie. Okazuje się, że zawodnicy z Polski, którzy mieliby, gdyby nie ich aktywność i samozaparcie, możliwość trenowania tylko na wodach Morza Bałtyckiego. Niesłychanie zaimponowało mi, gdy spiker powiedział, że pierwsze miejsce, w bardzo prestiżowej konkurencji zdobywa Polak. Czuję niebywałą satysfakcję i żądam powtórzenia sukcesu za kilka miesięcy w Rio de Janeiro - mówi Daniec.

- Drugie miejsce, z tych samych powodów rezerwuję, Małgorzacie Białeckiej. Trzecie natomiast Ewa Swoboda. I proszę przekazać pani Ewie, że ma teraz bardzo prostą drogę do biegania, tak jak kiedyś Irena Szewińska - uśmiecha się Daniec.

Polska sprinterka w lutym przebiegła 60 metrów w czasie 7,07 s. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie, a w dodatku nowy halowy rekord Polski. Nic więc dziwnego, że zaczęło być o niej głośno. Jeśli drastycznie nie obniży lotów, będzie naszą nadzieją podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Ewa Swoboda pokazała się w lutym jako bardzo utalentowana zawodniczka. Myślę, że właśnie jej należy się wyróżnienie w tym miesiącu - ocenia z kolei Wojciech Skupień, były skoczek narciarski.

Jego zdaniem wysoka pozycja należy się też Robertowi Lewandowskiemu. Choć ten, zdaniem Skupienia, swoje nagrody już odebrał.

- Robert zasługuje na wyróżnienie. Został piłkarzem i sportowcem roku. Nie wiem, czy w lutym był tak dobry jak Swoboda, ma chyba po prostu większe wsparcie mediów, telewizji - dodaje.

Do tej pory miesiące zimowe w naszym plebiscycie były zdominowane przez skoczków narciarskich. Ta szalenie popularna nad Wisłą dyscyplina przeżywa załamanie. W lutym nadzieję dał Andrzej Stękała i dlatego znalazł się wśród nominowanych.

Skupień: - Andrzej da nam w przyszłości satysfakcję. Na razie jednak uważam, że nie zasługuje na takie wyróżnienie. W lutym nie miał jakiegoś spektakularnego wyniku, w jednych zawodach był szósty i to wszystko. Szkoda, że tych skoczków nie ma zbyt wielu, ale co zrobimy?

Swojego faworyta ma też Bogdan Serwiński, trener od ponad 20 lat związany z siatkarkami Polskiego Cukru Muszyna. Akurat w jego przypadku wybór nie dziwi.

- Typuję Marcina Gortata. W lutym miał bardzo fajne granie, a ja lubię sporty halowe, więc oddaje głos właśnie na niego. Kieruję się sympatią i zwykłą wiedzą kibica. Koszykówka, podobnie jak siatkówka, to sport halowy, ale zupełnie inny. Gortat gra w NBA na wysokim poziomie, a już samo to predestynuje go do odbierania takich laurów jak Sportowiec Lutego - uważa Serwiński.

Zdecydowanym faworytem naszego zestawienia pozostaje jednak Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski może w cuglach wygrać plebiscyt na Sportowca Lutego. Zresztą stawia na niego większość naszych ekspertów.

- Chyba bardziej za całokształt, choć w lutym też miał kilka świetnych występów. Piłka nożna to piłka nożna. Ona króluje tak niebotycznie, że nie ma się co dziwić, że wiele osób kieruje się generalnie miłością do tej dyscypliny sportu. Sam zresztą byłem piłkarzem - uśmiecha się Serwiński.

W 2016 roku razem z Wami wciąż chcemy wybierać najlepszych sportowców każdego miesiąca. W plebiscycie RMF FM i Interii to Wy decydujecie, kto zasłużył na to miano. Oddając swój głos napiszcie też krótkie i ciekawe uzasadnienie wyboru - to najlepsze nagrodzimy każdego miesiąca zestawem gadżetów. Poniżej znajdziecie listę nominowanych w lutym.CZYTAJ DALEJ. ZOBACZ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW LUTEGO!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje