Reklama

Reklama

Żużlowa GP: w 2014 roku turniej w Rydze

Przyszłoroczna żużlowa Grand Prix Łotwy odbędzie się 16 sierpnia w Rydze. Rok później turniej powróci do Dyneburga - poinformowali organizatorzy mistrzostw świata.

W 2014 roku Ryga będzie Europejską Stolica Kultury, stąd pomysł na organizację eliminacji mistrzostw globu. Turniej odbędzie się w wybudowanym pod miastem w latach 60. ubiegłego wieku kompleksie motorowym Bikernieku.

Oficjalnie poinformowano już o gospodarzach dziewięciu przyszłorocznych eliminacji MŚ. Cykl GP rozpocznie się 5 kwietnia w Nowej Zelandii, a nowością jest turniej w Tampere (17 maja). Nie podano jeszcze terminów zawodów w Polsce. Według prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego turniej w Gorzowie Wlkp. odbędzie się 30 sierpnia, a toruński, podobnie jak w tym roku, będzie w październiku kończył rywalizację.

W przyszłorocznym cyklu GP wystartuje trzech Polaków: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Tomasz Gollob. Tytułu broni Brytyjczyk Tai Woffinden.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL