Reklama

Reklama

Tenis. Grigor Dimitrow ma koronawirusa

Popłoch w świecie tenisowym. Bułgarski tenisista Grigor Dimitrow (ATP 19), który brał udział w pokazowym turnieju Adria Tour z udziałem czołowych zawodników, jest chory na Covid-19.

"Chcę powiadomić moich fanów i przyjaciół, że po powrocie do Monaco miałem pozytywny test" - napisał Dimitrow na swoim profilu społecznościowym. "Chciałbym być pewny, że każdy, kto miał ze mną kontakt w ciągu ostatnich dni, został poddany testom i zachował niezbędne środku ostrożności. Jest mi bardzo przykro z powodu szkody, jaką mogłem wyrządzić. Jestem już w domu i wracam do zdrowia" - dodał.

Reklama

Dimitrow wystartował w zawodach z cyklu Adria Tour, najpierw w Belgradzie, a w ten weekend w Zadarze. W imprezie wzięli udział m.in.: Novak Djoković, Aleksandar Zverev, Dominic Thiem. W Zadarze zagrał jeden mecz, przegrywając z Borną Coriciem. Potem się wycofał, jak tłumaczył, z powodu "dużego wysiłku fizycznego i upału", czuł się "nienaturalnie zmęczony". Po powrocie do Monaco, gdzie mieszka, przeprowadził jednak test, który dał wynik pozytywny.

Dowiedz się więcej na temat: Grigor Dimitrow | Koronawirus w sporcie | Novak Djoković

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama